Gry

Wyjątkowo ubogie E3 w tym roku

z dnia 2016-03-06
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

EA, Activision, Wargaming, Disney Interactive - tych wydawców na E3 2016 zabraknie na pewno.

E3

Od lat targi Electronic Entertainment Expo (znane szerzej jako E3) uznawane są za globalne święto graczy. W dobie wszechobecnego Internetu i niesamowitego wzrostu popularności serwisów społecznościowych, kontakt twórców i wydawców z graczami jest jednak znacznie bardziej bezpośredni, a komunikaty (i zapowiedzi) przekazywane są na bieżąco. To powoduje, że sens targów w branży elektronicznej rozrywki maleje z roku na rok. Wyraźnie pokazuje to postawa największych firm – w tym roku na imprezie zabraknie kilku naprawdę ważnych wystawców.

Najpierw, pod koniec stycznia, swoją absencję na targach E3 2016 zapowiedziała firma EA. Zamiast dołączyć do reszty wydawca postanowił zorganizować zaraz przez targami własną imprezę – EA Play. Miesiąc później firma Activision poinformowała, że i ona rezygnuje z tworzenia własnego stanowiska na tegorocznej edycji E3. Choć wydawca pokaże swoje najnowsze tytuły na konferencjach firm Sony i Microsoft (między innymi tegoroczną część serii Call of Duty), to już stoiska poświęconego wyłącznie jego grom odwiedzający nie uświadczą.

Teraz do firm, które będą nieobecne na E3 2016 dołączyło dwóch kolejnych ważnych graczy – to Wargaming oraz Disney Interactive. Ten drugi nie ujawnił powodów swojej decyzji. Twórcy World of Tanks z kolei zdecydowali się na rezygnację z udziału, ponieważ twierdzą, że wolą koncentrować się na imprezach bardziej skupionych na samych graczach niż dziennikarzach. – „Od strony biznesowej E3 nie odpowiada obranemu przez nas kierunkowi”.

Wygląda więc na to, że tegoroczna edycja targów E3 będzie jedną z najsłabszych w historii – przynajmniej pod względem obecnych na niej wydawców. Być może nawet liczba prezentowanych tytułów drastycznie nie zmaleje, ale sama atmosfera najpewniej nie będzie już taka, jak do tej pory. A co wy uważacie na ten temat? Czy organizowanie targów, takich jak E3, ma jeszcze w dzisiejszych czasach sens?

Źródło: Gamasutra, EA, ShackNews. Foto: ESA Entertainment Software Association

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tęsknić za nimi na pewno nie będę, na szczęście te ciekawsze stoiska (Take Two, Bethesda) może pokażą coś nowego. Z resztą jak zechce zobaczyć zapowiedź nowego CoDa to odpalę jakiś trailer MW2 czy coś w ten deseń.
  Zaloguj się
  14
 • avatar
  Tzn że będzie mniej bzdury i obłudy w tym roku?
  No i gdzie tu widzicie problem!?
  Jak to dobrze że w jednym miejscu nie pokażą tyle kolorowych naciąganych bajeczek aby później podczas premiery zmieszać je z błotem.
  Podział imprez pozwoli graczom szybciej ochłonąć i wyłapać ściemę i cwaniactwo producentów.
 • avatar
  Jeszcze Ubi mogloby zniknac. E3 bez EA, Acti i Ubi? Nie mam nic przeciwko.
 • avatar
  Mnie się E3 z kolei kojarzy z podrasowanymi trailerami, które nie pokazują prawdziwej grafiki z gry, więc niezbyt dobrze, a poza tym z prezentacjami głównie dla dziennikarzy, a nie graczy. Jak dla mnie E3 dawno straciło swój sens...
 • avatar
  Ważne że będzie Sony.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  E3 ostatnimi laty to festiwal kłamstwa i naciąganych trailerów, gdzie finalna wersja gry wygląda gorzej niż to co pokazywali 2-3 lata wcześniej - paranoja jakaś.
 • avatar
  będzie Konsolowy Pojedynek E3 :/