Na topie

Wyszukiwarka Google z komentarzami? To niewykluczone

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Producenci: Google

Co byście powiedzieli na to, by na stronie wyników wyszukiwania Google pojawiały się komentarze innych użytkowników? Nie jest wykluczone, że tak właśnie się stanie.

 • Wyszukiwarka Google z komentarzami? To niewykluczone
A A

Komentarze w Internecie są niezwykle istotne. To dzięki nim użytkownicy mogą wyrażać swoje opinie, jak i pomagać innym. Nie dziwi więc, że firma Google rozważa dodanie ich do wyników wyszukiwania.

Portal Google+ zostanie zamknięty, ale gigant z Mountain View jest świadomy tego, że opcje społecznościowe są tym, co pozwala przyciągnąć uwagę użytkowników i ich zaangażować. Publiczne komentarze to zaś najprostsze z narzędzi tego typu. 

Serwis 9to5Google odkrył, że testowana jest funkcja komentowania wyników wyszukiwania. Początkowo sekcja tego typu miałaby być dostępna wyłącznie przy wydarzeniach sportowych na żywo. (Możliwy do zrealizowania w przyszłości) scenariusz, w którym wystawiane są też opinie na temat stron kryjących się za linkami, wcale nie wydaje się jednak aż tak nierealny.

Google wyniki

Oczywiście może to też rodzić wiele problemów, takich jak spam czy celowe obniżanie wartości „rywali”, więc potrzebna byłaby odpowiednia moderacja. Z drugiej strony – komentowane w Google są już na przykład lokale gastronomiczne i działa to całkiem dobrze. 

Google od dawna nie jest już tylko prostą wyszukiwarką – aby uzyskać nawet te konkretniejsze informacje często nie trzeba jej nawet opuszczać. Komentarze mają być tego „ciągiem dalszym”. Na razie jednak jest to tylko test i szansa na to, że w (bardziej lub mniej odległej) przyszłości pojawi się taka opcja jest równie duża jak na to, że się nie pojawi. A chcielibyście w ogóle czegoś takiego?

Źródło: 9to5Google, Engadget. Foto/ilustracje: Pixabay (CC0) - PhotoMIX-Company (1), janjf93 (2)

Odsłon: 3175 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. sn00p
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-11-19 10:31

  Od zawsze problem z komentarzami jest taki, że w 90% są one negatywne. Ludzie którzy czują potrzebę komentowania zwykle są z złym nastroju i szukają ujścia dla swoich emocji. Moim zdaniem to zły pomysł.

  Skomentuj

  1. anarchist
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-11-19 11:24

   A z tych 90% to komenty "Ty Januszu..." albo inne debilizmy świadczące o tym, że autor to umysłowa ameba a sam komentarz nie ma żadnej wartości i tylko zaśmieca internet. Tutaj tego tak nie widać ale wystarczy wejść na onet albo coś w tym stylu...lepiej w takich wypadkach aby nie było możliwości komentowania...

   Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-11-19 11:32

   na takim stackoverflow sobie poradzili z komentarzami wręcz wzorowo. kto ma reputację, ten komentuje i ocenia jak chce. ten kto ma słabą reputację, może tylko plusować. kto nie ma reputacji w ogóle, może komentować, a i to nie zawsze.

   gdyby google zastosowało tego typu system oceny komentatorów, byłoby świetnie, wtedy spam od razu rozbija się o ścianę.

   Skomentuj

 2. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-19 11:09

  Niektórzy wciąż żyją w matriksie i wierzą że Google służą do czegoś więcej niż podglądania.
  Każdy mechanizm jaki wprowadza Google w mniejszym lub większym stopniu wiąże się z inwigilacją - jak zwykle - oficjalnie "dla dobra użytkownika".

  Komentarze pod stronami to "baner reklamowy" na sprzedaż, kolejna przestrzeń do wykupienia przez najbogatsze korporacje aby manipulować treścią sieci jaka dociera do mas (i ich portfeli).

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-19 12:44

   i tak wykupują więc jaka różnica? teraz wchodzisz na linka z gógla i nie wiesz co to jest, dopóki ci się przez przeglądarkę nie zainstaluje jakiś szpieg.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!