Na topie

Xbox One X - publiczny pokaz konsoli podczas targów Gamescom 2017

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Jeśli chcecie przedpremierowo zapoznać się z możliwościami Xbox One X, czyli najpotężniejszej konsoli do gier, to pomyślcie o targach Gamescom 2017.

 • Xbox One X - publiczny pokaz konsoli podczas targów Gamescom 2017
A A

Konsola Xbox One X będzie najjaśniejszą gwiazdą, która rozświetli stanowisko firmy Microsoft podczas targów Gamescom 2017. Impreza ta będzie miejscem pierwszej publicznej prezentacji tego urządzenia na Starym Kontynencie.

„Publiczna prezentacja” oznacza, że będzie można nie tylko (przetestowaną niedawno) konsolę obejrzeć, ale też sprawdzić jej możliwości w akcji. Do wypróbowania będą nowe gry tworzone z myślą o tym sprzęcie, a konkretnie tytuły, które mają wylądować na półkach sklepowych w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Konsola będzie dostępna dla zainteresowanych przez cały czas trwania targów, a więc od 22 do 26 sierpnia. Jeszcze przed oficjalnym startem imprezy Microsoft zorganizuje jednak dwa wydarzenia specjalne. Jakie konkretnie?

Najpierw, 20 sierpnia, odbędzie się transmisja Xbox @ gamescom Live. Podczas niej poznamy najnowsze szczegóły dotyczące konsoli Xbox One X. Zaprezentowane zostaną również nowe materiały z nadchodzących gier. Łącznie Microsoft przywiezie ich do Kolonii aż 27, w tym Forza Motorsport 7 i Sea of Thieves.

21 sierpnia z kolei odbędzie się Age of Empires @ gamescom Live. Specjalne wydarzenie z okazji 20. rocznicy tej popularnej serii strategii. Kluczowym elementem imprezy – według zapowiedzi – będzie prezentacja gry Age of Empires: Definitive Edition, czyli zapowiedzianego podczas E3 odświeżonego klasyka. (Nie ukrywamy jednak, że mamy nadzieję na coś jeszcze).

Gamescom to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu gracza. Jest szczególnie atrakcyjna dla Polaków, ponieważ odbywa się niedaleko, w Kolonii. Ubiegłoroczna edycja była rekordowa i (jak możecie przeczytać w naszej relacji) naprawdę interesująca. W tym roku nie powinno być inaczej.

Źródło: Microsoft, Xbox

Odsłon: 2458 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. echnat0n
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-07-14 09:04

  Czy marketingowcy z MS nie mają już innych pomysłów jak wciskać wszędzie słowo One i jak najwięcej X-ów?

  Skomentuj

  1. mutissj
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2017-07-14 10:23

   i dla nich najbardziej obce słowo to "natywny 4K"

   Stosują tricki typu:
   "introducing 4K Resolution and Dynamic Super Scaling"

   czyli rozciąganie obrazu z 1920x1080 do 3840 × 2160, dodając przy tym specjalne wygładzanie textur, ukrywające buble powstałe w wyniku scalingu.

   Skomentuj

   1. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-17 11:49

    Nawet ps4 pro nie skaluje gier z 1920x1080 do 4K, tylko z 1440p i wyżej, więc przy xboxie skorpionie te skalowanie będzie się odbywało już bardzo blisko rozdzielczości natywnej, gdyż sprzęt jest duuuużo szybszy, a przykład to titanfall 2, gdzie ps4 pro starczyło mocy na 1440p i 60fps, a skorpion daje radę w 4-6K przy 60fps. Już teraz jest lista zapowiedzianych gier z 4K natywnym i wszystkie te gry które śmigały na xboxie one w 1080p będą natywnie w 4K na skorpionie. Dopiero te gry 900p mogą korzystać ze skalowania choć nie muszą (ale pewnie nawet bez skalowania będą osiągać te przynajmniej 3K). Druga sprawa, że samo skalowanie metodą checkerboard jest realizowane bardzo dobrze, więc nawet gdy gra z tego korzysta, to jakość obrazu jest znacznie lepsza jak gdyby to przeskalować w monitorze/tv i przy normalnej odległości oglądania jest wrażenie rozdzielczości natywnej. Tak czy inaczej mając tv z panelem 4K, to mając do wyboru zwykłego xboxa i skorpiona, to dla mnie wybór tego drugiego jest oczywisty. Różnica w jakości obrazu będzie znaczna, a też w niektórych grach dojdą też lepsze efekty graficzne.

    Skomentuj Historia edycji

 2. Michał 06
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-07-14 10:42

  2 krotny przyrost mocy hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :D

  Skomentuj

 3. kuzniarsky
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-21 13:56

  wlasnie bardzo pragne sie wybrac na gemescoma, ale jeszcze zobaczymy czy sie uda. xbox troche zaszalal z ta nowa linia x, ale zobaczymy, zobaczymy czy sie postarali

  Skomentuj

 4. betho
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-24 15:09

  Xbox to xbox, ja tam stawiam na ps4. klasyk ktory nigdy mnie na zawiodl.

  Skomentuj

 5. TR0CKY
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-25 11:13

  świat zawsze będzie się dzielił na zwolenników xboxa i zwolenników playstation. należę do tej drugiej kategorii, aczkolwiek widziałem ostatnio fajne promo w matrixmedia na xboxa. tylko po co mi dwie konsole.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!