Na topie

Xiaomi opatentowało smartfona z wyjątkowym, w pełni bezramkowym ekranem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Na Topie Patenty Producenci: Xiaomi

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Xiaomi może przygotować smartfona, obok którego nie da się przejść obojętnie.

  • Xiaomi opatentowało smartfona z wyjątkowym, w pełni bezramkowym ekranem
A A

Na rynku smartfonów zauważalny jest teraz trend stawiania na wyświetlacze o jak najsmuklejszych ramkach. Chociaż niekiedy tego typu modele określane są mianem bezramkowych, do końca żaden na takowe miano nie zasłużył. Być może wkrótce się to zmieni, przynajmniej jeśli Xiaomi wcieli w życie swój pomysł.

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Przedstawia on smartfona z wyświetlaczem pokrywającym cały frontowy panel, a jednocześnie zakrzywionym na wszystkich krawędziach. Nie tylko bocznych (jak w niektórych przedstawicielach serii Samsung Galaxy S), ale również na dolnej i górnej.

Xiaomi patent

Nie da się ukryć, iż pod względem stylistyki mielibyśmy do czynienia z przełomem. Pozostają jednak pytanie co do funkcjonalności. Przykład Meizu Zero pokazuje, iż da się zrezygnować z fizycznych przycisków. Można zastawiać się natomiast co z frontowym aparatem. Jeśli nie zostanie zastosowany wysuwany moduł to należałoby sądzić, że zostanie on ukryty pod wyświetlaczem lub nie pojawi się wcale.

Xiaomi radzi sobie na rynku smartfonów doskonale, przoduje też w kwestii odchudzania ramek wokół wyświetlaczy, czego najświeższym dowodem Xiaomi Mi Mix 3. Wierzycie w realizację powyższej koncepcji?

Źródło: nl.letsgodigital

Odsłon: 20859 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. Fishrman
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2019-02-08 10:36

    Następnym krokiem będzie wyświetlacz dookoła.. taki 360st

    Fakt, nie można przejść obok tego obojętnie, ale po dłuższym zastanowieniu zapytam ... 'ale po co?'

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2019-02-08 11:05

      i tak żadnym wyświetlaczem nie przebiją Chucka Norrisa który potrafi przywalić z półobrotu 360 stopni :D

      btw. kolejny troll patent. a wiecie że apple ma patent na smartfona z otwieranymi łapkami które mają ratować smartfona w czasie upadku? opatentowali samą ideę a nawet prototypu nie mają. poza tym to też wymyślił ktoś inny.

      ciekawe kiedy ktoś opatentuje smartfona bez ekranu. ekran jako akcesorium dodatkowe, podłączane przez ...... ładowarkę bezprzewodową :D

      Skomentuj

    2. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-08 13:06

      Żebyś nie miał jak założyć etui na niego, a co dalej idzie, żebyś bardzo szybko go potłukł.

      Skomentuj

    3. gostek2012
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-11 20:50

      następnym krokiem będzie grube etui z ramkami, żeby dało się to w ogóle używać :)

      Skomentuj

  2. Kuciem
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-02-08 10:55

    Ja pewnie przechodze obojetnie.
    Bo nawet nie wiem jak mialbym go zlapac.

    Skomentuj

    1. bialyikar
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-10 12:04

      Wystarczy dać nieaktywne na dotyk ramki w aplikacjach / systemie. Nie widzę tutaj większego problemu.

      Skomentuj

  3. Premek1804
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2019-02-08 11:02

    Kupię używaną oponę od stara

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-08 11:09

      a ja zjadłbym naleśnika :)

      Skomentuj

    2. hsghost
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-08 14:26

      Widzę, że szukasz bardzo wpływowych ludzi.

      A nie chcesz kupić choinki o zapachu kokosowym do malucha?

      Skomentuj Historia edycji

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-02-08 11:04

    sprzedam opla

    Skomentuj

  5. barges
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-08 11:04

    taki 5-5,5 cala bez przedniego aparatu indukcja i duża bateria + oled i byłby w sam raz dla mnie ;-)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-02-08 11:14

      jeszcze magnetyczna rękawiczka aby smartfon się trzymał dłoni bez jej zaciskania :) wtedy nie ma problemu z trzymaniem i niechcianymi klikami.

      i teraz uwaga, Karyna widzi na wyświetlaczu że Dżesika dzwoni. co robić co robić, gdzie ta rękawiczka? zakładam, o weszła, no nieeeeee...... rozłączyła się!!!! Beeeee.....!!!!! i wiadro łez :D

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-08 19:11

        Jaka rękawiczka? Nie ma żadnego problemu zrobić martwej strefy na bokach wyświetlacza.

        Skomentuj

  6. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-08 12:32

    Może wiele sensu taki ekran nie ma... ale wygląda fajnie :) Nie wiem czy bym się nie skusił :)

    Skomentuj

  7. czapelka21
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-08 12:53

    Ile za tego Opla? Pojeździ na gnojniku?

    Skomentuj

  8. bullseye
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-02-08 15:42

    Całkiem ok, po co mi ta kamera z przodu ? Użyłem jej raz by sprawdzić czy pod monitorem kabel się nie wypiął, i tyle z tego gadzetu. Nawet nie wiem czy działa :)

    Skomentuj

  9. Silver
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-08 20:09

    Ponawiam pytanie kiedy zaczną produkować z powrotem telefony dla ludzi z 16:9, przyciskami nie wyświetlanymi tylko poniżej ekranu, głośnikami stereo? Dodałbym rozsądną cenę, ale na to chyba nie ma co liczyć.

    Skomentuj

    1. lantar8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-09 03:13

      Nadal jest produkowany iphone 8 i 8 plus. Nie ma za co, rachunek wyślę na maila.

      Skomentuj

      1. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-09 20:23

        Podkreśliłem dla ludzi ;) a precyzując to osób świadomych co kupują i ile płacą oraz posiadających kryteria aniżeli biorę, bo cebula.

        Skomentuj Historia edycji

  10. ahael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-09 07:55

    Jednak wolę metalowe ramki...jedno uderzenie bokiem i rozbity ekran ...dla mnie bez sensu. Lepiej im to idzie z serią MiX bez 3 z badziewnym sliderem. Trochę brudu i kłopot gotowy.

    Skomentuj

  11. eltra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-11 15:01

    Ja nie wiem po co wogle przednia kamera kiedy to zazwyczaj zdjęcia z jej udziałem są delikatnie mówiąc badziewne... ja nie używam przedniej wcale i raczej żadna mnie do tego nie zachęci....

    Skomentuj

  12. RatajReplay
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-12 21:37

    Wiele osób pisze że to bez sensu i po co to komu. Raczej chodzi o pokazanie, że jest możliwy taki zabieg, a nie jest on do wykonania prosty z technologicznego punktu widzenia. Nawet ekran posiadający jednakowe ramki w każdej strony, a nie zawijany na krawędzie jest ciężki do wykonania, zazwyczaj producenci zostawiają tą "bródkę" u dołu, bo zwyczajnie nie opłaca się im jej likwidacja. Z technologicznego punktu widzenia daję dużego plusa, z praktycznego zgodzę się, może być różnie.

    Skomentuj

  13. RatajReplay
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-12 21:37

    .