Na topie

Pierwszy film z 3 miliardami odsłon na YouTube - „Despacito”

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Na Topie YouTube Producenci: Google

Bariera 3 miliardów odsłon na YouTube została przekroczona. Rekord należy do „Despacito”. Wystarczyło zaledwie 7 miesięcy...

Pierwszy film z 3 miliardami odsłon na YouTube - „Despacito”

A A

[05.08.2017]: Cyfry na liczniku odsłon klipu do utworu „Despacito” zmieniają się od kilku tygodni w takim tempie, że nie mogło być inaczej. Oficjalnie już jest to najczęściej odtwarzony film na YouTube i pierwszy, któremu udało się przekroczyć magiczną barierę 3 miliardów wyświetleń. 

Luis Fonsi i Daddy Yankee mają powody do radości. W nocy z 4 na 5 sierpnia teledysk do ich „Despacito” zaliczył 3-miliardowe odtworzenie. Zrobił to jako pierwszy, nawet pomimo tego, że „See You Again” było jeszcze kilka dni temu zdecydowanie bliższe osiągnięcia tego progu, jak i pomimo tego, że premiera filmiku odbyła się zaledwie 7 miesięcy temu. 

Właśnie 7 miesięcy wystarczyło, by „Despacito” zostało najpopularniejszym teledyskiem i filmem w ogóle w serwisie należącym do Google. Dodajmy tylko, że w pierwszej piętnastce filmów z największą liczbą odsłon nie ma nie tylko drugiego z roku 2017, ale nawet jednego materiału z 2016.

Od momentu premiery „Despacito” 12 stycznia klip – uśredniając – był więc odtwarzany prawie 15 milionów razy dziennie lub, jeśli wolicie, 170 razy na sekundę. Jeśli macie ochotę, możecie dorzucić jeszcze kilka odsłon:

Tak 5 sierpnia o poranku prezentuje się zestawienie:

YouTube popularne
Stan na dzień 3 sierpnia 2017. Na żółto wyróżnione są filmy inne niż teledyski muzyczne.
Aktualny ranking zawsze dostępny jest na Wikipedii

News oryginalny [03.08.2017]: Trwa wyścig o tytuł pierwszego filmu na YouTube w historii, który zostanie odtworzony 3 miliardy razy. Szansę na to mają trzy teledyski, których liczniki wskazują obecnie ponad 2,9 mld odsłon.

Trzy miliardy odsłon to niesamowity wynik (gdyby liczyć je jedna po drugiej, w prędkości 1x i od początku do końca, oznaczałoby to dla przeciętnego klipu ponad 20 tysięcy lat odtwarzania). To wynik, o jakim do tej pory twórcy mogli tylko marzyć, a między innymi YouTube sprawił, że jest to całkowicie możliwe do osiągnięcia. 

Choć obecnie znajduje się na drugim miejscu, klip do utworu „Despacito” (Luis Fonsi i Daddy Yankee) ma największe szanse, by jako pierwszy osiągnąć ten próg, bo ma zdecydowanie najszybsze tempo wzrostu oglądalności. Miliard zdobył w 97 dni (przegrywając tylko z „Hello” Adelle), a drugi miliard – w 154 dni (daleko zostawiając w tyle konkurencję). Dość powiedzieć, że jest to jedyny film z tego roku w pierwszej piętnastce.

Najgroźniejszym konkurentem jest teledysk do „See You Again” Wiza Khalify, który niedawno osiągnął próg 2,9 miliarda i tym samym zdetronizował Psy’a i jego „Gangnam Style”, który jako pierwszy osiągnął 1 i 2 miliardy, a teraz jest trzecim klipem, który bierze udział w wyścigu o 3 miliardy obejrzeń. Kto wygra, okaże się najpewniej lada dzień.

Dodajmy, że miliard odsłon tymczasem osiągnęły już 73 filmy, a dwa miliardy – 15 widocznych na liście powyżej. Wracając zaś do tematu: macie swojego faworyta?

Źródło: YouTube, Wikipedia, inf. własna

Odsłon: 12885 Skomentuj newsa
Komentarze

56

Udostępnij
  1. Stasiek_Zabojca
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-08-03 09:23

    "Despacito" ma najszybsze tempo wzrostu, ale "See You Again" niewiele brakuje. Między tymi dwoma klipami rozegra się walka. "Gangnam Style" za dużo brakuje i za bardzo stracił na popularności i raczej już się nie liczy w wyścigu.

    Skomentuj

    1. Hektor^
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-03 14:22

      Despacito : 2 970 273 887
      See you again: 2 989 027 107

      Ta bariera 3 miliardów zostanie i tak złamana przez oba w odstępie co najwyżej kilku dni.

      Skomentuj

  2. Q'bot
    Oceń komentarz:

    20    

    Opublikowano: 2017-08-03 09:24

    Hm... z całej listy kojarzę aż jeden utwór... Czyli zbyt znane chyba nie są?

    Skomentuj

    1. Dawid0ss_z
      Oceń komentarz:

      -21    

      Opublikowano: 2017-08-03 09:53

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      C'mon Man ! Gdzie Ty żyjesz ? :-D

      Skomentuj

    2. DreamerDream
      Oceń komentarz:

      28    

      Opublikowano: 2017-08-03 11:23

      Po prostu omija cię cała moda/społecznościowy hype. Tak to jest jak się olewa główną strone yt i po prostu ogląda się tylko to, co cię interesuje, a nie to, co yt ci poleca, bo jest popularne ;d

      Skomentuj Historia edycji

      1. Filippo386
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2017-08-03 15:02

        ...i tak powinno być!

        Skomentuj Historia edycji

    3. mjwhite
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-08-05 09:07

      czyli nie słuchasz radia w samochodzie?

      Skomentuj

    4. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-08-05 09:38

      podpieli Ci internet wczoraj? radio w samochodzie ukradli?!?!?!
      hello - adele, Psy - Gagnam Style, Wizkalifa - nie oglądałeś szybcy i wściekli?
      albo zamykasz się w jaskini, albo trollujesz i ściemniasz

      Skomentuj

  3. hex3n
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-08-03 09:59

    Fani Popka muszą być źli LOL :)

    Skomentuj

  4. kot-kreskowy
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-03 10:54

    A Taylor Swift i tak została cichą zwyciężczynią tego rankingu.

    Skomentuj

  5. darioz
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-08-03 11:16

    Mam nadzieje że wygra mój ulubiony artysta Justin Bieber!!! GO GO GO BIEBER!!!

    Skomentuj

    1. Filippo386
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-03 15:05

      NOPE!

      Skomentuj

  6. lasq09
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-03 11:45

    Jak yt liczy wyświetlenia, tylko unikalni czy jak ktoś ogląda codziennie to przez tydzień wbija 7 wyświetleń?

    Skomentuj

    1. Pardek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-08-03 12:47

      Ile razy włączysz tyle wyświetleń. W rzeczywistości największe cioty bez życia specjalnie siedzą i to nabijają (commenty) po 40-50 wyświetleń. To mówi samo przez się.

      Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2017-08-03 14:44

          Samemu z tego samego komputera raz za razem mozesz nabic przynajmniej kilka(nascie) wyswietlen. Wrzuc sobie wlasny filmik, unlisted i odswiez pare razy. Nie bedzie to tylko 1 wyswietlenie na liczniku.

          Skomentuj

          1. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-08-04 11:27

            Ludziska, po co to samemu robić ??? Przecież są odpowiednie serwisy od tego zupełnie legalnie działające - płacisz i masz - odtworzenia, lajki, komentarze.

            Skomentuj

  7. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-03 12:18

    Lepiej napiszcie o nowej aktualizacji aplikacji YouTube na AndroidTV... bo była naprawdę "REWOLUCYJNA" ;)

    https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/youtube/1fMhVozi9Lg/RAWtNyKUAQAJ

    https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/youtube/kkbMUWQWVnc/8yLf1amVAQAJ

    Skomentuj

  8. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2017-08-03 12:23

    Może mi ktoś wyjaśnić,co jest takiego fajnego w utworze Despacito,albo w ogóle,w tych wszystkich utworach z tej listy?
    Wiadomo,gust jest jak dupa,każdy ma swoją,ale nie rozumiem mega popularności takiej muzyki.Może jeszcze do niej nie dorosłem?

    Skomentuj Historia edycji

    1. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2017-08-03 13:36

      Despacito to muzyczny rak, nowotwór z przerzutami. Ta 'piosenka' jest tak zła, odtwórcza, banalna i i prymitywna, że na samą myśl o niej robi mi się niedobrze i nie znam osobiście nikogo, kto ją lubi...

      Skomentuj

    2. veluk
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-08-03 18:57

      Również nei pojmuję fenomenu żadnego z tych utworów. No ale to wszystko pijana młodzież nabija..
      Później puszczają we wszystkich radiach, klubach (chociaż nie wiem na 100%, bo nie bywam) i wchodzi młodym do łba.

      Sorry ale większość tych piosenek, to popowy crap. Jak jadę do/z pracy to w każdym radiu w kółko taki badziew leci, aż czasem wolę jechać ciszy.

      Skomentuj

    3. raffal81
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-05 10:39

      Mi jedyne co się podoba w tym teledysku, to ta śliczna dziewczyna ;)

      Skomentuj

  9. laaval
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-08-03 13:06

    Coś ze mną nie tak. Znam tylko Gangnam Style (nie da się tego nie znać) i Adele. Reszty nie znam i chyba nawet nie mam ochoty poznawać :)

    Kurde nawet większości wykonawców nie znam :) Stary jestem chyba ;)

    Skomentuj Historia edycji

    1. vegasnight9
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-03 17:21

      Nie jesteś sam :)

      Skomentuj

  10. Dragonik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-03 14:39

    @Adrian Waleczny nie dorosłeś do tej muzyki po prostu nie dajesz się w ciągnąć w takie badziewie i myślisz samodzielnie.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-05 09:54

      Dzięki,uspokoiłeś mnie,bo już zaczynałem myśleć,że jestem jakiś dziwny:)

      Skomentuj

  11. rlistek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-03 14:59

    Widze, ze czas sobie przypomniec Gangnam Style.

    Skomentuj

  12. Kieresz
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-08-03 15:46

    upadek spoleczenstwa....ultra gowna najwiecej wyswietleń.....

    Skomentuj

  13. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-03 16:28

    Zasada jest bardzo prosta - jeżeli video na tubie ma zbyt dużo odtworzeń - omijam to coś z daleka i jeszcze się nie pomyliłem ani raz :-)

    Skomentuj

  14. ShifteD
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-03 16:54

    a Pen-Pineapple-Apple-Pen daleko w tyle ;d

    Skomentuj

  15. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-03 17:20

    Teledyski na yt to złoty biznes. A pomyśleć jak jeszcze kilka lat temu większość twórców broniła się rękoma i nogami przed publikacjami w sieci. Teraz jak widać jest zupełnie na odwrót.

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-03 17:47

      Nie można też zapominać o tym ze wraz z tym nastąpił od około 4-5 lat lawinowy wypływ różnego rodzaju serwisów scamerskich czy różnego rodzaju serwisów fakefanowskich i farmerskich (niektóre z nich nawet legalnie działające przy konkretnych portalach). Ocenia się że w przypadku co popularniejszych wykonawców większa część ruchu w sieci jest generowana dzięki nim.

      Skomentuj

  16. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-03 18:01

    Wracając do tematu czy ktokolwiek zauważył jak małą liczbę lajków ma np. Despacito w stosunku do liczby odtworzeń ? Czy ktokolwiek zauważył jak beznadziejny stosunek jest lajków dla tego utworu ? Przeciętny, normalnie dobry kawałek ma stosunek rzędu 1:500 czy 1:1000 a nie 1:17 :-D

    Skomentuj

  17. max-bit
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-04 11:06

    Ogólnie im większe gówno tym więcej "wyświetleń" można się zastanowić dlaczego ?
    Ogólnie wielkie ogłupianie ludzkości tzn jej masowe duraczenie.
    Zresztą jak widać po wpisach nie odosobnione spostrzeżenie.
    No cóż tak się kończyły wszystkie cywilizacje ta pier.lnie z wyjątkowym hukiem z prostego powodu jest wyjątkowo gównem napompowana.

    Skomentuj

  18. kozakbynio24
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-05 02:50

    Despacito zwyciężyło 3 003 712 328 wyświetleń (05.08.2017)

    Skomentuj

  19. Ukasio
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-08-05 10:40

    Dla mnie to tylko świadczy o postępującym upadku cywilizacji....

    Skomentuj

  20. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-05 10:52

    Własnie pierwszy raz obejrzałem minute tego clipu...
    Za to przeróbki już dawno widziałem.
    Absurd.

    Skomentuj

    1. Botanix
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-08-05 17:51

      Absurdem jest oceniać całość po obejrzeniu kawałka... co by to nie było. Tak na marginesie, piosenka ta w zasadzie zaczyna się po pierwszej minucie...

      Skomentuj

  21. darioz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-05 10:52

    Dobrze przynajmniej że nie promuje się w tym teledysku Despito gejostwa a modelka we fioletowej bluzce nosi duży krzyż. Ale krzyże można zauważyć również u innych ludzi na tym teledysku.
    To znaczy że przynajmniej ludzie ci mają szacunek do Boga Wszechmogącego i nie poddają się lewackiej propagandzie gdzie promuje się życie bez Boga!
    Nie wstydzą się że są chrześcijanami dla których wiara i chrześcijańskie wartości są jeszcze ważne.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-05 14:13

      Zakładanie koszulek z krzyżami to chrześcijańska wartość?Czym dla ciebie jest wiara,jeśli mogę spytać?

      Skomentuj

    2. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-06 15:05

      Gdyby te wartości dla nich były ważne nigdy by nie wzięli udziału w takiej szopie. Prawdziwa wiara a epatowanie i uzurpowanie sobie wartości dla osiągania korzyści to dwie zupełnie różne rzeczy - jak dorośniesz to zrozumiesz.

      Skomentuj

      1. Adrian Waleczny
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-06 17:54

        Ty to pisałeś do mnie,czy do darioza?Bo z tym co napisałeś to się absolutnie zgadzam.

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-07 11:26

          Do darioza :-)

          Skomentuj

  22. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-05 11:03

    Kto nabija te wyswietlenia? ani razu tego despacito nie widzialem.

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-06 00:44

      Między innymi moje 2 córki, ja tego badziewia "muszę" słuchać na okrągło.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-08-06 15:57

        odpaliłem i w sumie normalna sobie piosenka o ktorej zapomniałem 15 min pozniej.
        Za to w necie jest miliard coverów, przeróbek i to takze naszych polskich.

        Skomentuj

  23. JSTMB
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-05 12:59

    Słyszałem ten utwór kilka razy na esce tv.Ludzie to mają ch.je w uszach, to jest tak asłuchalne że nie mam pytań

    Skomentuj

    1. Botanix
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-05 17:55

      Tańczy się przy tym przyjemnie... spróbuj.

      Skomentuj

    2. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-06 09:56

      Jak juz ktos pisal ładnie z muzyka jest jak z dupa kazdy ma swoja :) mi osobiscie sie podoba puki nie znam slow pewnie o czym spiewa :P kiedys mialem taki utwor bardzo mnie krecił ale poznałem tekst i juz nie krecił :P ( jakaz łasica biegala po polach...) wiec sluchac i nie zastanawiac sie o czym spiewa :)

      Skomentuj

  24. shoken
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-05 16:42

    to raczej jakaś wersja piosenki jesteś szalona zespołu Boys.

    Skomentuj

  25. Himoto
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-05 19:05

    "Gangnam Style" - kojarzę bo zrobiono z tego taki szał że prawie niemożliwe było tego nie usłyszeć.

    "Hello" Adele też mam wrażenie że chyba słyszałem z radia robiąc któregoś popołudnia obiad.

    ale całej tej reszty zestawienia raczej nie słyszałem, a jeśli słyszałem to na pewno nie przywiązywałem do tego uwagi że słyszę to bo po prostu było to tak słabe że nie warto było zapamiętywać kto i co śpiewa :).

    W głębiach internetu jest tyle dobrych starych i nowych utworów nie promowanych na siłę, a i tak milionami wyświetleń chwalą się popularne ścieki tego typu.

    BTW: jakby ktoś się nie zorientował jeszcze to wyświetleniami na Youtube handluję się jak like'ami na FB :) Średnio 100$ za 1000 wyświetleń i około 1$ za palec w górę.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-06 12:00

      ,,W głębiach internetu jest tyle dobrych starych i nowych utworów nie promowanych na siłę, a i tak milionami wyświetleń chwalą się popularne ścieki tego typu.''
      Zgadzam się absolutnie,szczególnie na Youtubie jest cała masa świetnych albumów muzycznych np.z lat 60 czy 70-tych.
      Prawdziwa kopalnia.

      Skomentuj

  26. anemus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-06 12:08

    no nie wiem czy mają sie czym cieszyć - ten teledysk stał się synonimem siary i każdy chciał zobaczyć co nim aktualnie jest...

    Skomentuj

  27. pikolo000
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-06 12:22

    a myślałem, że wygra Masza i Niedźwiedź

    Skomentuj

  28. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-06 22:00

    Dlatego nie słucham radia a ni nie oglądam youtube bo się nie da

    Skomentuj

  29. benzene
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-06 22:59

    Ten jęczący typek z beznadziejnym kawałkiem pobił cały YT?
    W mojej audiotece nie mam niczego o tak dennej wartości artystycznej a nie wiem czy wszystkie utwory razem wzięte mają tyle odsłon.

    Skomentuj

  30. pikolo000
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-07 01:11

    a tak poza tym wszystkim słuchaliście: wieśka tico polecam w youtube wpisać bardzo fajna polska parodia