Internet

YouTube bierze pod uwagę usunięcie łapek w dół

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-02-04

Lawina negatywnych ocen może dość łatwo podciąć skrzydła. Google chciałoby uniknąć sytuacji, w których twórcy zniechęcani są do dalszej pracy pojawiającymi się łapkami w dół.

Trudno wyobrazić sobie Internet bez portalu YouTube. Jego twórcy systematycznie wprowadzają kolejne nowości, które spotykają się z różnym odbiorem ze strony użytkowników. Być może w najbliższej przyszłości będziemy świadkami jednej z większych rewolucji w historii portalu.

Za takową można będzie uznawać usunięcie łapek w dół, a wedle najnowszych informacji jest to scenariusz brany pod uwagę coraz poważniej. Oficjalnie stoi za nim rzecz jasna dobro samych użytkowników, przede wszystkim tych, którzy nie tylko konsumują treści, ale je tworzą. Nie jest przecież tajemnicą, że lawina negatywnych ocen może dość łatwo podciąć skrzydła. Oczywiście pojawią się głosy, iż Google pochyla się nad tym nie tylko z empatii, ale przede wszystkim z pobudek biznesowych.

Temat przybliżył nieco Tom Leung, dyrektor ds. zarządzania projektami w YouTube. Jak stwierdził, obecnie rozważanych jest kilka rozwiązań. Mniej radykalne to wprowadzenie wymogu wyjaśnienia wystawiania łapki w dół lub usunięcie ich licznika. W ostateczności możliwość negatywnej oceny (przynajmniej w omawianym tu charakterze) może zniknąć całkowicie.

Którą opcję wybralibyście? Odpowiedź nie wydaje się łatwa, sam Tom Leung nie ukrywa zresztą, że każde rozwiązanie ma jakieś wady.


Źródło: engadget, Creator Insider

marketplace

Komentarze

39
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sam YouTube stworzył najbardziej "zakopany" łapkami w dół klip- aktualnie 15 mln w dół vs 2,5 mln w górę, więc zamiast wysłuchać oglądających, że nie tak "Rewind" powinien wyglądać i przyłożyć się za rok, to prościej usunąć możliwość "krytyki", że coś nam się nie podoba- czy tam w zarządzie nie zasiada od niedawna jakiś Polak, bo to bardzo podobnie wygląda do naszych mediów ;-) ?
  Zaloguj się
  32
 • avatar
  Najpierw zlikwidowali możliwość dawania łapki w dól przy bzdurnych komentarzach (nie wiem po co ta łapka tam jeszcze jest skoro od dawna nie działa) a teraz usuną też opcje oceny filmów. No tak w wspaniałym liberalnym świecie YT nie może być filmów które się ludziom nie podobają. Lepiej żeby mnożyły się filmy które np źle doradzają, czy fatalnie oceniają jakiś produkt, czy wręcz błędnie przedstawiają jakaś sytuację i nawet już nie będzie można tego zminusować. Brawo Google tylko tak dalej.
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Przecież już usuwają łapki w dół. Najlepszym przykładem jest reklama Gillette gdzie grubo ponad 500k wyparowało.
  Cenzurują jak im wygodnie.
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Po YouTube Rewind oraz reklamie Gilette nie ma co się dziwić, łapki w dół jako jedyna forma walki z hipokryzją i podwójnymi standardami, nawet tak chcą nam zamykać buzie.
 • avatar
  Tak to jest z faszystami lewakami. Negatywna opinia to hejt, lapka w dol to tez hejt.

  Ciekawe ze najlepsze uniwerki biznesowe swiata przykladaja bardzo wiele uwagi do umiejetnosci krytyki dowolnych teorii. Umiejetnosc krytycznego oceniania swiata to podstawa w biznesie.

  Widac ze tworza zastepy bezmyslnych lewackich lemingow ktore nie maja prawa powiedziec slowa krytyki, nie maja prawa do swojego zdania (o ile odbiega od lewej linii) i ogolnie maja siedziec cicho i kredki kupowac.

  Zaloguj się
 • avatar
  Ja bym dał możliwość wystawienia łapki w dół pod artykułami.
  Zaloguj się
 • avatar
  przykład:
  - lukam poradnik - jest , łapek w górę około 1000 (hmm mało)
  - patrzę na datę - świeży filmik , co mi tam
  - okazuje się, że to :
  + chłam
  + scam
  + odnośniki do zawirusowanych stron i plików
  + itd. itp. etc.

  ps. komentarze oczywiście wyłączone :(

  A YT nie kwapi się z usuwaniem takich filmików ....

  morał widzę tu strzał w stopę - trzeba się pilnować ...


 • avatar
  łapka w dół to oznaka mowy nienawiści która rozlała sie po świecie, nie można nic krytykować, chyba że krytyka pochodzi od jedynej słusznej lewackiej władzy
  Zaloguj się
 • avatar
  To siostry Godlewskie będą miały same łapki w górę, strach się bać.
 • avatar
  Czyli sensem sensem życia ma być pogoń za lajkami? "Black Mirror" mi się przypomina.

  Youtube, to morze miernoty. Jak zlikwidują łapki w dół, to będą oceany miernoty.
 • avatar
  Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy.

  Minusy bo faktycznie materiały które nie zasługują na pozytywną ocenę (łapka w górę) już nie otrzymałyby tej drugiej.

  Plusem natomiast jest fakt że często widz materiału nawet nie obejrzy w całości, mało tego w pierwszych sekundach materiału ląduje łapa w dół. Dlaczego? Bo ktoś nie lubi danego twórcy, jest po prostu hejterem i daje oceny po prostu od jego "widzi mi się".

  Także tak źle i tak nie dobrze z resztą jak zawsze i z większością rzeczy nie tylko w internecie.
  Myślę że opcja łapki w dół bez licznika to nie do końca wyjście.

  Jestem zdania że łapka powinna robić nie jako motywator dla nagrywającego a forma dodatkowej pochwały że widzowi przypadł materiał do gustu i łapki nie powinny być rozdawane od tak... .
  Od pochwały/ wyrażenia opinii/ komunikacji (po części) są komentarze.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Pewnie ta myśl przyszła im do głowy po trailerze Diablo Immortal :) Filmiki Trailera i rozgrywki idą na rekord najbardziej znienawidzonych w historii youtube :)
 • avatar
  Takie pokolenie delikacików wyrosło. Największą w życiu traumą jest jak ktoś urazi ich uczucia. Przepraszam ale tego nie rozumiem. Wystarczy że łapka w dól i dramat. Lata terapii.

  Ciekawe co w życiu tacy ludzie osiągną i jakie będą sobie stawiali cele? Pewnie tylko takie, które nie będą niosły możliwości niepowodzenia...