Na topie

YouTube testuje „obraz-w-obrazie” na PC

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: YouTube Producenci: Google

W mobilnej aplikacji funkcja Picture-in-Picture jest już dostępna, ale użytkownicy serwisu YouTube w wersji przeglądarkowej, wciąż na nią czekają. Najprawdopodobniej jednak już niedługo się pojawi – aktualnie trwają testy.

 • YouTube testuje „obraz-w-obrazie” na PC
A A

YouTube to największa platforma wideo na świecie. Aż dziwne jest to, że jej właściciele każą nam czekać tak długo na wprowadzenie prostej, a zarazem zwiększającej wygodę funkcji, jaką jest PiP, czyli Picture-in-Picture. Wygląda jednak na to, że się w końcu doczekamy.

PiP to funkcja, dzięki której na ekranie pojawia się wydzielone miejsce na dodatkowy obraz, w tym przypadku: miniaturowy odtwarzacz. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie YouTube’a w poszukiwaniu kolejnych filmów do obejrzenia, czy też czytanie komentarzy, bez konieczności rezygnacji z oglądania danego materiału. 

Taka funkcja jest dostępna w wersji mobilnej, ale ci, którzy oglądają filmy na komputerze, dalej na nią czekają. Przynajmniej w teorii, bo Safari czy Opera mają wbudowane narzędzia do „wyciągania” aktualnie odtwarzanego filmu na wierzch, a użytkownicy innych programów mogą ratować się innymi sposobami (np. rozszerzeniami). Oficjalnie jednak takiej opcji nie ma…

...Ale będzie. Zespół serwisu 9to5Google zauważył, że trwają testy tej funkcji w przeglądarkowej wersji YouTube’a (na bardzo niewielką skalę). Jak możecie zobaczyć na screenie poniżej, miniaturowy odtwarzacz jest wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu. Co ciekawe, w tym trybie obsługiwany jest również widok listy odtwarzania.

YouTube PiP

Kiedy i czy w ogóle funkcja ujrzy światło dzienne – nie wiadomo.

Źródło: 9to5Google, Digital Trends

Odsłon: 3739 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-20 15:05

  Czym się to różni od filmików w html5 ?

  Skomentuj

  1. chotnik2
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-20 21:45

   Przeciez YT jest w HTML5 od dawna...

   Skomentuj

 2. eltra
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-03-20 15:19

  No rewolucja ! :)

  Skomentuj

  1. Sharimsejn
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-20 19:40

   Korzystam z YT tu i tu ale nie zauważyłem, że nie mam tego na PC xd

   Skomentuj

   1. gormar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-20 20:11

    Sam mam dostęp do funkcji miniatury filmu w aplikacji MyTube na W10, ale rzadko z niej korzystam. Przeważnie wtedy, gdy jakiś materiał już ma się kończyć i wystarczy tylko posłuchać końcowych zapowiedzi. Wtedy mam czas na poszukiwania czy jest jeszcze coś ciekawego do obejrzenia.

    Skomentuj

 3. kombajn
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-03-20 20:10

  Ktoś wie jak to diabelstwo wyłączyć? Wbudowane w Operę PiP to sobie włączam jak mi pasuje a to dziadostwo odpala się samo i brzęczy jak już zrezygnowałem z oglądania filmiku i dałem wstecz. Rozwiązanie ma sens na komórce gdzie jest mały ekran ale na kompie to ja mam zakładki w przeglądarce i nie potrzebuje takie pseudo rozwiązania na siłę. PiP się sprawdza gdy użytkownik sobie sam wybiera czy mu pasuje taka opcja czy nie (jak to ma miejsce w Operze).

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!