Na topie

Zakupy w sklepie OnePlus niebezpieczne dla aż 40 000 klientów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Sprawa dotyczy części osób, które do płatności wykorzystywały kartę kredytową. Złośliwy kod wykryty został na serwerze odpowiadającym za przetwarzanie danych związanych z płatnościami.

 • Zakupy w sklepie OnePlus niebezpieczne dla aż 40 000 klientów
A A

Pisaliśmy nie tak dawno, iż osoby dokonujące zakupów w sklepie OnePlus informują o kradzieżach. Producent zapewniał, że dołoży wszelkich starań w celu wyjaśnienia sprawy. Udało się, że efekty przeprowadzonej kontroli okazują się bardzo niepokojące.

Sprawa dotyczy części osób, które do płatności wykorzystywały kartę kredytową. U niektórych zaczęły pojawiać się tajemnicze transakcje. Szybko okazało się, że przeprowadzają je przestępcy, którym udało się wykraść dane. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że narażonych było na to aż 40 000 klientów.

Złośliwy kod wykryty został na serwerze odpowiadającym za przetwarzanie danych związanych z płatnościami. Na korzyść producenta nie przemawia fakt, iż złośliwy kod wykradał dane od połowy listopada. Z osobami narażonymi na kradzieże producent skontaktował się już za pośrednictwem wiadomości e-mail.

„Nie jesteśmy w stanie wystarczająco przeprosić za to, że pozwoliliśmy na coś takiego. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za posiadanie tak czujnej i świadomej wspólnoty, ale boli nas, że byliśmy w stanie ją zawieść. Jesteśmy w kontakcie z potencjalnie zagrożonymi klientami. [...] Współpracujemy również z naszymi dostawcami usług płatniczych w celu wdrożenia bezpieczniejszej metody płatności kartą kredytową, a także przeprowadzenia dogłębnego audytu bezpieczeństwa.”

Cały czas pisać można na adres e-mail: security@oneplus.net, ale mamy nadzieję, że nikt z Was nie musi tego robić.

Źródło: OnePlus

Odsłon: 3940 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Mobile w marketplace

 1. TruGeek
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2018-01-20 18:58

  Wystarczy płacić gotówką za tego typu zakupy i nie będzie problemu.

  Skomentuj

  1. Skaza
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-20 20:10


   Wystarczy skorzystać z usługi Wirtualnej Karty, która jest dodatkowym rachunkiem w ramach naszego konta. Na rachunek przelewamy określoną ilość środków, następnie możemy ruszać na zakupy w internecie.

   W opisanym przypadku, zagrożone są wyłącznie środku na rachunku Wirtualnej Karty. Można to podpiąć pod PayPal.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!