Drukarki 3D

Przemysłowa drukarka 3D z Polski - oto Zortrax Endureal

z dnia 2019-09-27
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
Dyskutuj z nami

Wczoraj zakończyła się wystawa TCT Show 2019 w Birmingham. Polski Zortrax był tam obecny, by pokazać światu swoją przemysłową drukarkę 3D trzeciej generacji – Endureal.

Zortrax Endureal - przemysłowa drukarka 3D

Zortrax Endureal to drukarka 3D, która zastosowanie znaleźć ma na liniach produkcyjnych i w przemyśle. Cechy charakterystyczne? To przede wszystkim spore pole robocze (30 x 40 x 40 cm) i elastyczna płyta z ferrytycznej stali nierdzewnej pokrytej folią PEI, co zwiększa uniwersalność urządzenia i pozwala nie tylko na prototypowanie, ale też faktyczną produkcję. 

Endureal to także zamknięta komora druku, w której kontrolowana może być wilgotność, jak i temperatura. Do tego ekstruder znajduje się w odizolowanym termicznie przedziale, co umożliwia niezawodne podawanie materiału, jak tłumaczy Zortrax. W tym miejscu nie można też nie wspomnieć o technologii LPD Plus pozwalającej na podwójną ekstruzję

Zortrax Endureal foto

Polski producent, dla którego Endureal jest otwarciem nowego rozdziału, postarał się również o 17 wbudowanych czujników, które w czasie rzeczywistym monitorują działanie drukarki. Wykorzystał także technologie, które eliminują problemy związane z brakiem energii czy zacięciem filamentu.

Polska drukarka 3D obsługująca PEEK

Wysoka wytrzymałość termiczna, odporność na ścieranie i promieniowanie czy też biokompatybilność to charakterystyczne cechy filamentu PEEK. Jest on obsługiwany przez drukarkę Zortrax Endureal, która dzięki temu powinna się dobrze sprawdzić w takich branżach jak medycyna, motoryzacja, lotnictwo czy przemysł kosmiczny.

Zortrax Endureal info

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Producent zwraca również uwagę na intuicyjną obsługę oraz bezproblemową łączność, realizowaną albo przez Ethernet, albo przez Wi-Fi. Rynkowy debiut urządzenia został zaplanowany na pierwszy kwartał 2020 roku. Cena jest na razie nieznana.

Źródło: Zortrax

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!