Gry

A Plague Tale: Requiem - mocna kandydatka na grę roku

przeczytasz w 1 min.

A Plague Tale: Requiem to bezpośrednia kontynuacja jednej z najbardziej intrygujących gier ostatnich lat. Na najnowszym zwiastunie z fragmentami rozgrywki zapowiada się równie dobrze, co poprzedniczka.

Zobacz najnowszy gameplay trailer A Plauge Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier. Po tym nowym zwiastunie czekamy na nią nawet bardziej niż wcześniej. Wygląda na to, że twórcy po raz kolejny zadbali o wciągającą opowieść, a do tego udoskonalili dobrze pomyślaną mechanikę rozgrywki, przy okazji upiększając także oprawę wizualną. Spójrz… 

O co chodzi w A Plague Tale: Requiem?

Akcja A Plague Tale: Requiem rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Innocence. (Uwaga: w dalszej części tekstu mogą pojawić się spoilery dla osób, które nie grały jeszcze w poprzednią część). Amicia i Hugo, a także Beatrice i Lucas starają się wrócić do normalnego życia, lecz szczurza plaga ponownie daje o sobie znać. Cały koszmar zaczyna się od nowa. 

Amicia jest jednak lepiej przygotowana – bogatsza o doświadczenia zdobyte poprzedniej zimy. Dzięki temu jest skuteczniejsza na polu walki i każdorazowo może wybierać pomiędzy próbą pokonania wrogów sprytem lub siłą – działając z ukrycia lub rozpętując piekło. Tak jak poprzednio wykorzysta w tym celu rozmaite typy broni oraz alchemię. Ma też do pomocy brata, który coraz lepiej radzi sobie ze swoją nietypową zdolnością. 

Premiera A Plauge Tale: Requiem już jesienią

A Plague Tale: Requiem zadebiutuje na rynku już 18 października. Platformy docelowe to pecety oraz konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5

Źródło: Cenega, Focus Entertainment

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Świetnie to wygląda - Oby gra była tak samo dobra jak wygląda...
  • avatar
   JaYmZ
   1
   Mam nadzieję, że dwójka pozwoli graczowi na większą swobodę w działaniu - tak, aby mógł samemu się pobawić, a nie iść po z góry zaplanowanej przez twórców ścieżce do ostatecznego finału.
   • avatar
    Szwejk
    -3
    XD "No Man's Sky" też się zapowiadał na grę roku. Dziennikarstwo na poziomie Onetu.
    • avatar
     pablo11
     0
     Kandydat może i tak. Bo strasznie długi okres bez dużych gier. Wygrany ? Nie sądzę. Plague Tale to jednak liniowa gra akcji/logiczna w której głównym zadaniem jest odstraszanie szczurów/ubijanie przeciwników. Graficznie ładnie, gameplayowo może też nie najgorsze, ale do Takiego nowego Horizona to jednak jej raczej sporo zabraknie... Zabawne jest to, że mimo że ja stawiam na Horizona, grę roku pewnie zgarnie Elder Ring... Rok się niby nie skończył, ale nie wydaje mi się, by wyskoczyło coś z kapelusza.