Laptopy

Acer przygotowuje konkurencję dla Eee PC Asusa

przeczytasz w 0 min.

Koncern Acer planuje wypuścić na rynek niedrogiego laptopa, mającego rywalizować z Eee PC firmy Asus. Co ważne, dzieło Acera ma być jeszcze tańsze od produktu konkurenta. Na razie nie ma dostępnych zbyt wielu informacji na jego temat, ale znana jest data premiery, którą zaplanowano na maj 2008 roku.

Z krążących po Sieci informacji można wnioskować, iż Acer będzie dysponował 8.9'' ekranem LCD, a jego końcowa cena wyniesie około 350-400 dolarów. Nie jest pewne, jaki procesor zostanie w nim wykorzystany, jest szansa, że będzie to nowe rozwiązanie Intela o nazwie Atom.


Analitycy przewidują, że niskobudżetowe komputery powinny w najbliższym czasie dobrze się sprzedawać z powodu kiepskiej sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych oraz dużych potrzeb informatycznych państw rozwijających się. Z drugiej strony, za 350-400 dolarów można już kupić któregoś z najtańszych niemarkowych notebooków z większym ekranem i szybszym procesorem.

Czy tanie laptopy z niewielkimi wyświetlaczami pokroju Eee PC przyjmą się na rynku? Czas pokaże. Czekamy na propozycję Acera.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login