Tablety

Acer: tablety na nowej platformie AMD Fusion

przeczytasz w 1 min.

Przed premierą iPada nikt nie spodziewał się, że tablety mogą zyskać tak ogromną popularność. Można nawet powiedzieć, że tablety nie były wówczas nikomu potrzebne. Dziś powoli stają się standardem - jak smartfony.

Jednak rynek tabletów należy do urządzeń z układami ARM i systemami Android czy iOS. W chwili obecnej jednak czekamy na system Windows 8 działający na procesorach ARM, a Intelpracuje nad portem Androida na architekturę x86. Dotarliśmy właśnie do informacji mówiących, że firma Acer w swoich tabletach zamierza wykorzystać nowe układy AMD APU z serii Z.
 

AMD Fusion APU
 

O nowych procesorach APU nie wiemy zbyt wiele. Według informacji, które pojawiły się podczas zakończonych już targów Computex układy Z-01 to nic innego jak zmodernizowane C-50. Oznacza to dwa rdzenie Bobcatpracujące z częstotliwością 1 GHz, wbudowanym układem graficznym Radeon HD6250 oraz TDP na poziomie 5.9 W.

Według informacji, do których dotarliśmy, firma Acer zamówiła 80,000 układów AMD APU Z-01, które zamierza wykorzystać przy produkcji tabletów z systemem Windows 7. Podobno inni producenci również poczynili stosowne zamówienia w AMD.


Więcej o AMD APU:

Źródło: TechSpot

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Właśnie na taki sprzęcik czekam: tablet ACER-a z Fusion i Win7
  Najlepiej z serii Ferrari z tapicerką wokół ekranu choć to by nieźle podniosło cenę, no ale tabletu nie kupuje się na pół roku... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   no wreszcie coś rozsądnego

   Widział ktoś może test e-350 ale z niezintegrowanym GPU np hd5670/6670??

   jestem ciekawy wydajności względem podobnej konfiguracji ATOM-a
   • avatar
    Greg44w
    0
    W końcu się coś zaczyna dziać w AMD... mam nadzieję, że cena będzie rozsądna