Pamięć RAM

ADATA wprowadza pamięci DDR5 – do wyboru wersja z LED-ami lub bez

przeczytasz w 1 min.

Pamięci DDR5 powoli zadomawiają się na rynku. Jeżeli poszukujecie wydajnych i efektownych zestawów, to warto zwrócić uwagę na najnowsze modele ADATA XPG – producent zaprezentował moduły Lancer, które powinny zainteresować graczy i entuzjastów.

Jak pewnie pamiętacie, ADATA już jakiś czas temu zapowiedziała swoje moduły DDR5 (XPG Caster). Teraz poznaliśmy drugą propozycję producenta - modele XPG Lancer, które powinny szybciej pojawić się na rynku. Czego zatem możemy oczekiwać?

Wydajne i efektowne – ADATA prezentuje pamięci XPG Lancer DDR5

Modele XPG Lancer DDR5 występują w konfiguracji pojedynczej (16 GB) i dwukanałowej (2x 16 GB) – pierwsze zestawy pracują z taktowaniem 5200 MHz i opóźnieniami CL38-38-38 (odpowiednie ustawienia zapisano w profilu XMP 3.0), ale przyszłości planowane jest wprowadzenie szybszych modeli o taktowaniu 6000 MHz.

ADATA XPG Lancer DDR5 i XPG Lancer DDR5 RGB

Producent chwali się zastosowaniem wysokiej jakości płytki drukowanej i kostek pamięci, a także układem PMIC (Power Management Integrated Circuit), dzięki czemu pamięci mają oferować lepszy potencjał na podkręcanie. Niedawno overclockerom XPG Overclocking Lab (XOCL) udało się wycisnąć 8118 MHz na takich pamięciach (!).

ADATA XPG Lancer DDR5 RGB

Standardowe modele XPG Lancer DDR5 wyposażono w masywny radiator z aluminium, ale w sprzedaży pojawią się też modele XPG Lancer DDR5 RGB z podświetleniem RGB LED - użytkownicy mogą wybierać pomiędzy różnymi efektami (statyczny, oddychanie i kometa) lub zsynchronizować oświetlenie z pozostałymi podzespołami komputera (jest ono kompatybilne z systemami najpopularniejszych producentów płyt głównych).

Specyfikacja pamięci ADATA XPG Lancer DDR5

 • typ: DDR5 DIMM
 • pojemność: 16 GB, 2x 16 GB
 • taktowanie: 5200 MHz
 • opóźnienia: CL38-38-38
 • napięcie zasilające: 1,25 V
 • wysokość: 40 mm
 • dodatkowe: podświetlenie RGB LED

Gratka dla graczy i entuzjastów

Pamięci XPG Lancer DDR5 to propozycja dla graczy i entuzjastów, którzy składają nowoczesny komputer z procesorami Intel Core 12. generacji (Alder Lake-S). Moduły powinny niebawem trafić do sprzedaży, ale ich ceny jeszcze nie zostały ujawnione.

Źródło: ADATA

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sauvage
  11
  wreszcie ktoś mądry wprowadził 2 wersje - cygański tabor i coś normalnego :-) i dzięki temu dowiedzą się co im bardziej schodzi.
  • avatar
   Mario2k
   2
   Napięcie zasilające 0,15V powyżej specyfikacji :( żeby jeszcze te CL38-38-38 było przy 6000MHz ale 5200MHz bida nędza . Z drugiej strony jako pierwsze DDR5 ujdą w tłoku.
   • avatar
    tokacz
    1
    już się pojawiają ddr5 w sprzedaży https://www.alternate.de/G-Skill/DIMM-32-GB-DDR5-5200-Kit-Arbeitsspeicher/html/product/1794020
    • avatar
     Marucins
     0
     A tak swoją drogą, kiedy ten obwoźny cyrk z podświetleniem czego tylko się da skończy się na dobre?
     • avatar
      Wenezo
      0
      To są czy nie ma.
      • avatar
       IgiPL
       0
       Panie Pawle, coś mi się nie podoba w tym fragmencie: "Modele XPG Lancer DDR5 występują w konfiguracji pojedynczej (16 GB) i dwukanałowej (2x 16 GB)...". Coś mi świta, że dla DDR5 obsługa dwukanałowa jest zapewniana już przez jeden moduł i zapewne chodzi o "dwa moduły", a nie "dwukanałowej".

       Kawałek dalej: "pierwsze zestawy pracują z taktowaniem 5200 MHz", a drugi z jakim? Wydaje mi się, że zestaw jest jeden, tylko w sprzedaży będzie dostępny w pakietach: moduł RAM sztuk jeden (16GB) i moduł RAM sztuk dwa (2x16GB).
       • avatar
        Silver
        0
        Czekam na producenta, który pójdzie w kompletnie innym kierunku - zamiast robić dwie wersje to zrobi jedną z modularną opcją podpięcia dedykowanej listwy RAM - i wilk syty i owca całą. Po co zajmować dwie linie dla dwóch różnych jak można zrobić jeden a konkretny dla każdego.