Gry

Agora wydawcą Wiedźmina 2 [Zaktualizowano]

Maciej Piotrowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedna z najgorętszych polskich produkcji ma nowego wydawcę i o dziwo nie jest nim firma CDProjekt.

Firma Optimus poinformowała dziś oficjalnie o zawarciu przez spółki  CDProjekt, CDProjekt RED i Agorę S.A. umowy licencyjnej i dystrybutorskiej dotyczącej wielce wyczekiwanej przez graczy drugiej części bestsellerowego Wiedźmina. Oznacza to ni mniej ni więcej, że to właśnie Agora będzie wydawcą pudełkowej, polskiej edycji Wiedźmina 2 (PC) w naszym kraju.

Związanie się Optimusa, do którego należy grupa CDP (CDProjekt i CDProjekt RED) z potentatem na rynku prasowym z pewnością zapewni  dodatkowe środki na odpowiednią kampanie marketingową  opisywanego tytułu. Co ciekawe jednak, dzięki sublicencji, którą Agora udziela w umowie na rzecz firmy CDProjekt producent gry zachowa pełen wpływ na sposób prowadzenia dystrybucji i marketing.

Wiedźmin 2 to obecnie jedna z największych perełek firmy CDProjekt. Wszystkim zainteresowanym tym tytułem przypominamy, że już na ten czwartek grupa CDP zapowiedziała specjalną konferencje prasową, na której gra zostanie oficjalnie zaprezentowana mediom. Czekamy z niecierpliwością.

[Aktualizacja 22.03.2010] - Firma CDProjekt poinformowała właśnie, że umowa zawarta z Agorą została przez media źle zinterpretowana. Na mocy tejże umowy Agora nie jest bowiem wydawcą gry Wiedźmin 2, a jej współproducentem.

Źródło: Gazeta.pl, Gryonline.pl

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gasek
  To już w czwartek! Nie mogę się doczekać!
 • avatar
  Konto usunięte
  ciekawe jakarecka bedzie na gejmkornerze? ;)
 • avatar
  Diana Socha
  jak wiedźmin będzie z tą pedalską fryzurą to nie gram '-_-
  i zdejmę jego plakat znad łóżka.... obiecuje :P
 • avatar
  mateo308
  mam nadzieje że będzie tak wciągający jak poprzednia wersja i trzeba zbierać na sprzęt żeby odpalić na najwyższych detalach i trzeba sprawdzić w czwartek czy będzie warto czekać
 • avatar
  19arek93
  Oby gra trzymała poziom pierwszej części(która IMO była zbyt łatwa), nie miała idiotycznych zabezpieczeń i kosztowała nie więcej jak ~80zł.
  Wtedy kupię w ciemno. :)
 • avatar
  _nick_
  To co gra będzie sprzedawana w kioskach z 7% VATem? :D
 • avatar
  tomek13113
  pierwsza cześć była swietna , mam nadzieje że druga część bedzie równie dobra i wciągająca .
 • avatar
  SoundsGreat
  Ciekawe kiedy to wyjdzie. Chyba w tym roku, co? ;)