Samochody elektryczne

Aktualizacja Tesli zamienia samochód w… megafon

przeczytasz w 1 min.

Nowe zmiany wykorzystują wprowadzony w modelach z 2019 roku (i wcześniejszych) zewnętrzny głośnik. Aktualizacja pozwala wykorzystać go w roli megafonu.

Zewnętrzne głośniki Tesli z kolejną funkcjonalnością

Aktualizacja dotyczy stosunkowo nowych modeli, bo tych wyprodukowanych w 2019 roku (i później). Wykorzystuje ona zewnętrzne głośniki, które zostały wymuszone przez prawo USA wedle którego samochody elektryczne przy niskich prędkościach muszą wydawać dźwięki dla bezpieczeństwa pieszych.

Dokładne działanie systemu przedstawił Ryan Shaw na swoim Twitterze. W skrócie: funkcjonalność pozwala odtwarzać na zewnątrz to, co mówi kierowca. To coś w rodzaju megafonu, z tym że nie jest konieczne stosowanie dodatkowych urządzeń.

Głośniki można też wykorzystać do odtwarzania muzyki

Niestety nie mogą to być całe utwory, a wyłącznie ich fragmenty - a to za sprawą zeszłorocznej aktualizacji, która umożliwia zmianę dźwięku klaksonu na wybrany przez kierowcę.

To rozwiązanie sprawiło, że Internet po jego wprowadzeniu został zalany przez różnego rodzaju nagrania wesołej twórczości kierowców Tesli.

Jak oceniacie nową funkcję Tesli? Przyda się, czy to raczej zbędny dodatek? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: theverge.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  5
  Ta i teraz będą się idioci o północy bawić megafonami na osiedlach budząc całe osiedla dla zabawy...
  • avatar
   BeZeduryBenchmarka
   2
   I już co najmniej 200km zasięgu więcej po takiej cudownej aktualizacji. Właśnie tak idziemy w strone "tiktoka" Nie bedzie juz koni mechanicznych, momentu obrotowego, cudownie brzmiacego wydechu i prawdziwej motoryzacji, tylko - Aktualizacja "selfie w lusterku wstecznym" - aktualizacja "nowy kolor podswietlania spryskiwaczy" i mozna tak w nieskonczonosc.
   • avatar
    pawluto
    0
    To już nie można uchylić szyby i krzyknąć jak normalny człowiek ???
    Tylko przez wbudowany głośnik ???
    To chyba jest dla tych otyłych amerykanów co to im się z wozu wychodzić nie chce i podjezdzają do okienka McDonaldsa i nie chce im się opuszczać szyby...Ale...No właśnie i tak muszą opuścić by odebrac zamówienie...
    • avatar
     Jerzy_D
     -1
     I coraz więcej kombinacji (aktualizacji)
     • avatar
      mosio
      0
      Pytanie co będzie przy usterce tej funkcjonalności i ciągłym włączeniu zewnętrznych głośników na transmisję ze środka pojazdu.
      • avatar
       xmexme
       0
       Ile czasu zajmie tesli dojście do wniosku że dla własnego dobra lepiej to zablokować?