Czytniki e-booków

Amazon Kindle 3G tańszy... ale z reklamami

przeczytasz w 1 min.

Pewien czas temu Amazon wprowadził na rynek wersję Kindle, która wyświetlała nieinwazyjne reklamy. Dzięki temu kosztowała 25 dolarów mniej niż zwykła wersja urządzenia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że swoją sprzedażą pobiła wszystkie inne wersje czytnika Kindle i stała się bestsellerem. Do tej pory promocja dotyczyła jedynie wersji z WiFi. Amazon jednak zdecydował się na wypuszczenie reklamowej wersji czytnika Kindle wyposażonej w łączność 3G.
 

Produkt będzie kosztował 164 dolary, czyli 25 dolarów taniej od swojego pierwowzoru. Oprócz tego, Amazon przygotował specjalną ofertę razem z czytnikiem, w której do nabycia jest warty 20 dolarów kupon Amazon za 10 dolarów i książka na Kindle za dolara. Możemy też dostać darmowy kupon na 10 dolarów w zamian za zakup książek za łączną kwotę 10 dolarów, i do 500 dolarów zniżki na wybrane telewizory HD.

Czy i nasi wielbiciele książek skusiliby się na tańszą wersję czytnika e-booków, gdyby co jakiś czas pojawiała się na nim reklama proszku do prania?
 

Więcej o e-readerach:

Źródło: Digital Trends

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kostek8
  0
  Jak dla mnie nie warto - czytanie ma sprawiać przyjemność a nie irytować chodź oczywiście powinienem też napisać że wszystko zależy od charakteru reklam i częstotliwości ich występowania... Posiadam od 2 tygodni wersję 3G teraz chyba nawet żałuję, że nie kupiłem zwykłej tańszej wifi... i tak działanie netu jest mierne. Mam soft oryginalny jednak uważam, że wiele osób skusi się na wersję z reklamami a w urządzeniu wymieni po prostu soft - wtedy pozostanie niższa cena...
  Samo urządzenie genialne, żałuję jednak że producent nie udostępnił paru możliwości dla użytkowników... prostych a cieszących oko jak zmiana wygaszacza ekranu np. poprzez podmianę plików bez łamania soft.
  Heh, ideałem byłby soft umożliwiający podłączenie mysz do Kindla :) Korzystanie z netu zyskało by 3x na komforcie a na tym zyskał by Amazon... no ale to ich polityka. Na starcie dodali jednak kolejny swój dziki standard łącza USB. Pozdrawiam miłośników czytania.
  • avatar
   kostek8
   0
   o - rażący błąd jak na osobę czytającą "choć" ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wszystko zależy od tego GDZIE i KIEDY będą się te reklamy wyświetlać - jeśli na tym ekranie, który pojawia się kiedy usypiamy urządzenie - to nie ma problemu. Z drugiej strony jeśli reklama wyświetli się nagle, w czasie kiedy akurat coś czytamy to jest to totalne nieporozumienie :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     @kostek8: nie rozumie, co masz na myśli pisząc "Na starcie dodali jednak kolejny swój dziki standard łącza USB". Złącze to najzwyczajniejsze micro USB (ja do łączenia swojego Kindle 3 Wi-fi z kompem używam kabla nokii model CA-101). Poza tym Komisja Europejska oficjalnie zatwierdziła standard Micro-USB jako obowiązkowy port ładowania baterii w każdym nowym telefonie komórkowym.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      kostek8 mam pytanie na jakiej zasadzie działa to 3g ? Kupuje K. 3G i mam net za darmo czy trzeba wpakować tam kartę sim?

      Dzięki z góry za informację ;-=)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       * nie rozumiem
       @hmmkot: póki co 3g w Polsce działa bezpłatnie. Karty nie potrzeba (zresztą nie ma złącza SIM :). Właściwie nie widziałem zastosowania dla 3G w naszym pięknym kraju, więc kupiłem wersję Wi-Fi. Poczytaj tutaj: http://swiatczytnikow.pl/kindle-3g-czy-warto-doplacac-50-dolarow/
       • avatar
        kostek8
        0
        Dziki mam na myśli kształt łącza wejściowego w samym urządzeniu - wtyczka jest moim zdaniem zaprojektowana nieciekawie. Wystarczy 1-2 próby szybkiego włożenia jej do Kindla i okazuje się, że "nowy" czy tam zastosowany przez Amazona standard nie jest tak jedynie słuszny jak złącze stosowane np. telefonach motoroli(miałem V3, V3i itp i palmtopie Mio P360). Bardzo łatwo pomylić dół z górą wtyczki i zniszczyć delikatny port urządzenia. A przynajmniej ja mam takie wrażenie.
        Też polecam tą stronkę którą podał Pope_1 korzystałem z niej jako źródło informacji przy zakupie Kindla.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Również posiadam wersję 3G i nie narzekam ani na złącze micro usb, ani na internet 3G. Micro usb obejrzałem i nie różni się od tego co mam w telefonie. Internet działa bezproblemowo - wolniejszy transfer być może pojawia się Tobie w miejscach, gdzie nie ma pokrycia 3G i łączysz się przez GPRS. Ogólnie komfort posiadania darmowego internetu w każdym miejscu był wart dla mnie i dla żony tych 50$ (wersja 3g ma wbudowane coś na kształt karty sim i internet działa w roamingu, więc łączysz się automatycznie z dowolnym operatorem, który ma lepszy zasięg)