Amazon pożycza pieniądze sprzedawcom

przeczytasz w 1 min.

Amazon Lending w działaniu

Amazon pożycza pieniądze sprzedawcom

Firma Amazon roszerza swój biznes i zaczyna oferować pożyczki wybranym sprzedawcom z tego serwisu.

Nowa oferta nazywa się "Amazon Lending". Publicznie nie została jeszcze ogłoszona, jednak informacje są pewne. Pochodzą one od sprzedawców, którzy dostali e-maile właśnie z taką ofertą. Rzecznik Amazona niestety nie chciał się na razie na ten temat wypowiadać.

Amazon, pożyczając pieniądze, może liczyć na większą ilość sprzedaży na jego serwisie. Prawdopodobnie także na tym wiele zarobi, ponieważ od każdej sprzedaży pobiera opłatę.

Drogę do sukcesu ułatwić ma to, że z pożyczek dla sprzedawców, wraz z nadejściem kryzysu, wycofały się banki. Oczywiście istnieją alternatywy jak CIT Group czy Wells Fargo, ale z nich raczej skorzystają tylko więksi sprzedawcy. Amazon nie pozostał sam na polu walki.

Amazon będzie konkurował z startupem "Kabbage", który pożycza sprzedawcom internetowym od 500 dolarów do 50 tysięcy dolarów. Scott Wingo, dyrektor e-commerce (handlu elektronicznego) firmy doradczej ChannelAdvisor, powiedział, że Amazon pożycza niektórym sprzedawcom nawet 800 tysięcy dolarów. Dodał też, że jednych obciąża 13 procentową stopą, a innych tylko 1 procentową.

Aktualnie sprzedawcy są kwalifikowani na podstawie "wydajności" sprzedawcy. Następnie mogą się zgłosić po pożyczki przez ich konto. Jeśli prośba zostanie zatwierdzona, to w ciągu 5 dni roboczych na konto bankowe zostaną przelane pieniądze. E-mail wyjaśnia jeszcze, że miesięczne odsetki od pożyczki będą potrącane automatycznie z kont Amazon. 

Źródło: Reuters, AmazonStrategies

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!