Karty graficzne

AMD stanowczo: to my mamy najbardziej opłacalną kartę. Prztyczek w nos dla Intela?

przeczytasz w 1 min.

Przepychanki między Intelem i AMD przybierają na sile. Po odważnych deklaracjach pierwszego producenta, swoje zdanie na temat sprzętu wyrazili „czerwoni” – to nowy Radeon ma oferować najlepszy stosunek ceny do wydajności.

Przed nami premiera kart graficznych Intel Arc – początki nie są łatwe, ale ostatnio producent zaczął się przechwalać na temat kolejnych konstrukcji.

Chodzi o przedpremierową prezentację topowego modelu Intel Arc A770 – według jednego z inżynierów, nowa karta podobno ma zaoferować zabójczą opłacalność. W realu może być z tym różnie, bo producent skupia się tylko na nowszych i ważniejszych tytułach.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się po premierze.

AMD mówi jasno - to my mamy najbardziej opłacalną kartę

Na przechwałki zareagowało AMD – producent opublikował w mediach społecznościowych zaczepnego posta, który może nawiązywać do zapowiedzi konkurenta:

To jest GPU, które obecnie "zabija" pod względem stosunku ceny do wydajności.

AMD chwali się tutaj układem graficznym Navi 23, który napędza kartę graficzną Radeon RX 6600. I trudno odmówić tutaj „czerwonym” racji – wiemy jak wypada sprzęt i po ostatnich obniżkach rzeczywiście jest to jedna z najbardziej opłacalnych kart graficznych. Mało tego! Można tutaj jeszcze zgarnąć za darmo gry Saints Row i Forspoken.

Ciekawe, jak na to zareaguje Intel… albo Nvidia, która przecież też jest liczącym się graczem na rynku GPU.

Źródło: Linus Tech Tips, Facebook @ AMD

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bomber2
  4
  Intel? Znaczy coś? Chyba że liczyć integry ;););)
  • avatar
   pawluto
   3
   Ceny kart AMD nadal zawyżone - Ceny Intela są też wysokie ale one dopiero wkroczyły na rynek i na początek zawsze jest cena wysoka...
   Dobrze że im rośnie konkurencja - co trzech to nie dwóch...hehehehehe
   • avatar
    JankikiSzopen
    -3
    Nazywam się Jan Szopen. Jestem światowej sławy ekspertem rynku kryptowalut, wielkim autorytetem ale także influencerem.
    Ukończyłem Uniwersytet Jagieloński n wydziale ekonomi uzyskując tytuł profesora ekonomi!
    Byłem przez 5 lat profesorem terz ma Iniwersytecie Jagielonskim. Jednak powiedziałem pewnego dnia dość! Nie będę harował za psie pieniądze jakie płacił mnie uniwersytet!
    Postanowiłem zostać ekspertem kryprowalut. W ciągi dwóch lat zarobiłem 50 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi s Polsce!
    Wybudowałem sobie wielka wille z czterema basenami, kupiłem se cztery elektryczne Tesle, spotykam się z innymi milionerami politykami, celebrytami, jednym słowem z cała śmietanka towarzyska z całego świata! Ostatnio nawet w Los Angeles jadłem lancz z Warenem Bufetem tez wielki inwestorem i multi milionerem!
    W dodatku sypiam z pięknymi kobietami z całego świata!!’
    Jesli Tybrze chesz być multimionedwm to mam dla ciebie świetna wiadomość!
    Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego. A dostaniesz 25$ w kryptowalucie cro! Zacznij handlowac kryptowalutami na giełdach a za niedługo pierwsze miliony bed władać na twoje konto tak jak mi! Oto mój kod.
    jjey2xxs9c
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     jak można cokolwiek mówić o opłacalności gpu intela skoro go nie ma w sklepach?