Procesory

AMD Phenom II X4 B95 nadciąga

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
8 komentarzy Dyskutuj z nami

AMD poinformował, że w trzecim kwartale tego roku rozpocznie sprzedaż procesora Phenom II X4 B95 przeznaczonego do rozwiązań biznesowych. Zostanie on wykonany w technologii 45nm i będzie taktowany z prędkością 3.0GHz.

Phenom II X4 B95 nie jest nowym rozwiązaniem, lecz zmodyfikowaną wersją procesora Deneb. Poza zmienioną nazwą różni się od Deneba obsługą pamięci DDR3 a także możliwością pracy zarówno na gnieździe AM2+ jak i AM3. AMD poinformowało też, że TDP "nowego" procesora będzie wynosiło 95W. To intrygująca ciekawa informacja gdyż Phenom II X4 940 oraz 945 3GHz charakteryzują się TDP na poziomie 125W.

Mający się wkrótce pojawić B95 zostanie wyposażony w 4x512KB L2 cache oraz 6MB L3 cache. Ma on zastąpić prawdopodobnie na rynku Phenom X4 9850B opartego na 65nm układzie Agena. Mając taktowanie na poziomie 2.5GHz był on dotychczas najwydajniejszym procesorem biznesowym AMD.

Premiera AMD Phenom II X4 B95 planowana jest na trzeci kwartał tego roku. Nie jest jeszcze znana jego cena. 

Źródło: Fudzilla

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Czym się różni procesor biznesowy od procesora nie biznesowego ? hm..
 • avatar
  Konto usunięte
  tym że jest przystosowany do pracy ciągłej tak jak opterony.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wątpie aby firma tak selekcjonowała CPU, znając życie pewnie jest tak że są to te same jednostki jakie są oferowane dla zwykłych śmiertelników a sprzedawane x2 drożej :)

  bardzo chętnie zrobiłbym test, podkręcić tego ''biznesowego'' i ''nie biznesowego'' do granic możliwości i obciażyć w 100%. Sądze że wymiękłby w tym samym czasie, bo jeszcze nigdy nie widziałem testu który był właśnie to pokazał, że układ podkręcony ma mniejszą zywotoność i czym tak właściwie objawia się koniec żywotności CPU.

  No ale to tylko moje spekulacje..
 • avatar
  pomidor
  Planują nowe CPU, 8, 12, 16 rdzeni i więcej, ale zapomnieli zaplanować aby na tym zyskać chociaż jednego dolara :) Sprzedali fabryki, bo były za drogie w utrzymaniu i miały być pieniążki z oszczędności, a tu bęc - 400 mln$ wtopy. Przypuszczam że już długo nie pociągną. Zamiast poprawić procesory dla mas, cały wysiłek pakują w Opterony. Może tam jest i większy zysk, ale tego sprzedaje się bardzo mało. Może ich Araby przejmą całkowicie, i wtedy wyjdą na prostą ? Arabic Micro Devices - brzmi całkiem dobrze :)