Procesory

Procesory AMD Zen 2 na początku 2018 roku?

przeczytasz w 1 min.

AMD już pracuje nad udoskonaloną wersją mikroarchitektury Zen. Pierwsze efekty zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Za nami premiera procesorów AMD Ryzen – Summit Ridge, a więc pierwszych układów bazujących na mikroarchitekturze Zen. Wiadomo jednak, że AMD już pracuje nad kolejną generacją mikroarchitektury. Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Niemiecki serwis PCGamersHardware dotarł do nieoficjalnych informacji, według których pierwsze procesory na bazie mikroarchitektury Zen 2 będą nosić nazwę kodową Pinnacle Ridge. Co prawda szczegóły jeszcze nie są znane, ale nowe układy najprawdopodobniej nadal będą wykonywane w przez Global Foundries w 14-nanometrowej litografii. Powinniśmy się spodziewać jeszcze wyższego współczynnika IPC (Instructions Per Cycle – instrukcji wykonywanych w jednym cyklu zegara), a także wyższych taktowań i w efekcie także wyższej wydajności.

AMD Zen

Premiera? Prawdopodobnie na początku 2018 roku. Wcześniej na rynku mają zadebiutować układy APU Raven Ridge oraz serwerowe procesory Naples – obydwa na bazie pierwszej generacji mikroarchitektury Zen.

Źródło: Swelockers, PCGamesHardware

Komentarze

75
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  3
  czyli dla domowego użytkownika zamiast teraz rzucac się i kupować Ryzena 7 lepiej poczekać do 2018r na R5
  • avatar
   BluePandoraBox
   2
   mogliby dać jakieś układy o TDP 5-15W dla osób które mają Brazosy oraz Jaguary (AM1), aby mogli wymienić swoje platformy,
   następca Jaguara został skasowany a zapowiadane APU mają mieć 35-65W więc za dużo aby pracowały bez chłodzenia w małej obudowie najczęściej bez wentylacji
   Brazosów sprzedali sporo i wiele osób było z nich zadowolonych, czas na następcę ze sprzętowymi dekoderami 4k i HDMI 2.0
   tyko czy w AMD ktoś o tym pomyśli hmm...
   • avatar
    Obiektor
    1
    kurde uwielbiam jak sie pojawia jakis news lub testy AMD,
    wtedy komentarze sa ciekawsze niz ten test, news xD
    • avatar
     ElFi_
     -2
     A tak a propos: Ryzen 7 nie jest procesorem 8-rdzeniowym. AMD mogło lepiej sprawę rozegrać i nie byłoby wielu dziwnych problemów.
     • avatar
      darioz
      -21
      Na szybko klepią już następnego Ryzena, bo okazało się że w grach dostaje mocno po dupie od każdego procesora Intela!
      Po raz kolejny AMD oszukało klientów opowiadając bajeczki o wielkiej wydajności a naiwni ruszyli na sklepy ślepo wierząc że będą mieli dużo więcej FPS w grach niż dotychczas!
      Mam nadzieje że za niedługo posypią się pozwy sądowe za nieuczciwe praktyki stosowane przez AMD i nie tylko będą musieli zwrócić pieniądze graczom ale i zapłacić milionowe kary finansowe!
      • avatar
       Nutaharion
       0
       Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak szybko wyjdą z kolejną generacją procesorów. To by było raptem kilka miesięcy po R3 a to, zdroworozsądkowo patrząc, wydaje się być zbyt krótkim okresem czasu na dostrzeżenie błędów i problemów z poprzedniej generacji. Nie można przecież tylko i wyłącznie bazować na topowych modelach. Chyba, że to będzie się znowu tylko najlepszych konstrukcji a te słabsze będą nam dostarczane w połowie i pod koniec 2018.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login