Karty graficzne

Radeon VII wycofany ze sprzedaży?

przeczytasz w 1 min.

Jeden z francuskich serwisów dotarł do dosyć zaskakujących informacji na temat topowej karty "czerwonych" - Radeon VII miałby zostać wycofany z produkcji kilka miesięcy po premierze.

Radeon VII może nie zalicza się do tak udanych kart graficznych jak Radeon RX 5700 czy Radeon RX 5700 XT, ale na pewno ma swoje grono zwolenników. Zainteresowani zakupem karty muszą jednak się spieszyć, bo podobno została ona wycofana z produkcji.

Radeon VII to konstrukcja kierowana zarówno w stronę graczy, jak bardziej zaawansowanych użytkowników. Producent zastosował tutaj układ graficzny Vega 20 XT z 3840 jednostkami cieniującymi oraz 16 GB pamięci HBM2 4096-bit.

Nowa karta nie zalicza się do zbyt konkurencyjnych konstrukcji, zwłaszcza jeżeli ma napędzać komputer tylko do grania - zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszej premierowej recenzji. Jak podaje serwis Cowcotland, już występują problemy z dostępnością Radeona VII, bo prawie miesiąc temu producent podobno zdecydował się zakończyć jego produkcję.

AMD Radeon VII

Trzeba przyznać, że doniesienia francuskich dziennikarzy są dosyć zaskakujące (jeżeli okazałyby się prawdą, akcelerator byłby dostępny na rynku zaledwie kilka miesięcy). Na ten moment trudno nam potwierdzić informacje. Sprawdziliśmy dostępność karty w dużych polskich sklepach i część modeli rzeczywiście jest niedostępna, niemniej jednak nie powinno być problemów z jej zakupem. Dodatkowo w najbliższych dniach część sklepów spodziewa się dostaw od dystrybutorów.

Źródło: Cowcotland, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ta karta od samego początku miała chyba mieć krótki żywot i ograniczoną dostępność.
  Sens jej istnienia od początku był wątpliwy, więc nic dziwnego że się pozbyli tego dość nietrafionego pomysłu, którego autor siedzi u Intela obecnie.
  • avatar
   awesome1337
   0
   ta karta miała zerowy sens w porównaniu do 2080
   o ile rzeczywiście ktoś nie potrzebował tych 16gb hmb do pracy, tylko że wszystko leci na cuda więc praca na radeonach to nisza

   a teraz mają 5700xt które jest tylko kilka procent słabsze a kosztuje prawie połowę mnie
   • avatar
    chotnik2
    -1
    Za cenę często ponad 2080 to było bez sensu.
    • avatar
     Smuga
     0
     Do póki AMD nie wyda karty godnej do rywalizacji z RTXem 2080 Ti (lub chociaż 2080 Super) - niech się nawet nie trudzi wydając na siłę jakieś krapiszcza w stylu RVII czy Vegi 64. Prądożerne, gorące, głośnie, wydajność taka sobie, a i cena nie zachęca do odwrotu od konkurencji. Nowe 5700 są o niebo lepszym rozwiązaniem. Prawda jest taka, że od serii HD AMD nie miało nic sensownego w najwyższym segmencie który buduje renomę firmy (a to ma znaczenie - niezależnie od tego ile się takich sprzedaje w stosunku do taniego segmentu). Gdyby powstał taki Radeon 5900 XT o wydajności RTXa 2080 ale cenie 2070 - hit murowany. O wydajności 2080 Ti - marzenie...