Laptopy

AMD Ultrathin odpowiedzią na Ultrabooki Intela

przeczytasz w 1 min.

AMD na nowo definiuje ten segment

Od jakiegoś czasu w internecie pojawiały się głosy, iż AMD może wejść na rynek Ultrabooków, kiedy jednak głos w tej sprawie zabrał Brian Slattery stało się jasne, że AMD wejdzie niebawem na ten lukratywny rynek.

Niedawno informowaliśmy, iż AMD nie zamierza ślepo podążać za Intelem, a przecież segment Ultrabooków został w zasadzie wykreowany przez Intela, który na jego rozwój przeznaczył ogromne pieniądze, które wspomagane specjalnie utworzonym funduszem, nie przyniosły zauważalnego wzrostu popularności tych urządzeń.

AMD nie będzie tworzyć produktów pod marką Ultrabook lecz pod własną - Ultrathin. Tym samym nie zamierza "pomagać" w promocji marki, którą stworzyła i zastrzegła firma Intel.

układ AMD trinity - przy pamięci flash
Układ AMD Trinity

W założeniu Ultrabooki miały być niewielkich rozmiarów notebookami oferującymi dosyć wysoką wydajność przy zachowaniu niewielkiej ceny.

ultrabook wygląd z boku
Przykład Ultrabooka

Ultrathin to wprawdzie nie jest nowa koncepcja, lecz została ona na nowo zdefiniowana przez AMD, ma czerpać pełnymi garściami z tego co najlepsze w Ultrabookach, a jednocześnie zastępując to co nieudane własnymi pomysłami. Urządzenia te mają być wyposażone w wydajny APU - procesor AMD Trinity, zawierający oprócz procesora głównego również i zintegrowany układ graficzny Radeon HD 7000.

AMD będzie w pełni liberalne, zezwalając i oddając producentom możliwość samodzielnego doboru specyfikacji i dodatkowych komponentów, takich jak choćby dedykowane karty graficzne.

ultrathin amd z trinity
Inżynieryjny AMD Ultrathin z procesorem Trinity prezentowany na CES

Kolejnym atutem przemawiającym za Ultrathin będzie niezwykle atrakcyjna cena, wynosząca w przypadku najwydajniejszych modeli około 500 dolarów.

ultrabook AMD reneder Ultrathin

Czy notebooki Ultrathin odniosą sukces?
 

Więcej o koncernie AMD:

Źródło: PCPer

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gehaes
  19
  jak naprawdę cena końcowa będzie oscylowała w okolicy 500$ to będą skazane na sukces
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Z tą wydajnością to również może być różnie, popatrzmy na ultrabooki intela które nie są jakimiś mistrzami i nie widać kolosalnego skoku wydajności, w porównaniu do np mojego netbooka ASUS 1215b, na którym można już spokojnie grać np w Starcrafta 2.
   • avatar
    Rafal_0
    -3
    Autor nic nie napisał na temat grubości Ultrabooków ani Utrathin, czyżby zapomniał że Ultrabooki to są bardzo cieńkie notebooki i to własnie je odróznia.
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     Niska cena, taaa, to gorsza jakosc i z pewnoscia wydajnosc, bo apu to niestety lata cale za procesorami Intela, przepasc ktorej nie zasypie smieszne przeladowane igp.
     • avatar
      Kierownik
      -5
      Jeśli cena będzie oscylowała wokół 500 $ to nie ma co liczyć na wysoką jakość obudowy i wyświetlacza... Dostaniemy po prostu trochę wydajniejsze netbooki i nic ponadto.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "...dosyć wysoką wydajność przy zachowaniu niewielkiej ceny."

       no właśnie:/