Chłodzenie

AMD wprowadza do sprzedaży cooler Wraith Max

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wraith Max łączy dobrą wydajność, cichą pracę i efektowny wygląd. Będzie można go zamontować również na starszych podstawkach.

Wraz z procesorami AMD Ryzen zadebiutowały nowe, referencyjne chłodzenia z serii Wraith – modele Wraith Spire i Wraith Stealth znajdują się na wyposażeniu układów Ryzen 7, Ryzen 5 i Ryzen 3 o TDP 65 W. Od dzisiaj entuzjaści mogą dokupić do procesorów również topowy model Wraith Max.

Wraith Max wykorzystuje aluminiowy radiator z dwoma miedzianymi ciepłowodami, natomiast całość owiewa wentylator o średnicy 92 mm. Dodatkowym atutem jest plastikowa obudowa z podświetleniem RGB LED – rozwiązanie to jest kompatybilne z podświetleniem stosowanym na płytach głównych, a ponadto producent przewidział możliwość sterowania z poziomu dedykowanej aplikacji.

AMD Wraith Max

Cooler korzysta z referencyjnego montażu, więc można go zainstalować nie tylko na nowej podstawce AM4, ale też na starszych FM2/FM2+ i AM3/AM3+. Producent deklaruje, że konstrukcja ta bez problemu poradzi sobie ze schłodzeniem układów Ryzen 7 1800X, Ryzen 7 1700X i Ryzen 5 1600X przy temperaturze poniżej 60 stopni Celsjusza (a więc też pozwalającej na podbicie zegarów do trybu XFR), a przy tym generuje hałas nieprzekraczający 38 dBA.

Wraith Max został wyceniony na 59 dolarów, więc u nas pewnie będzie kosztować około 250 złotych. Na pewno będzie efektownie, ale już niekoniecznie opłacalnie.

Źródło: AMD

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Patrzę spoko całkiem, ale jak doszedłem do ceny to LOL
  12
 • avatar
  cena jest powalająca ,zwłaszcza że to chłodzenie nie ma dobrych ocen jeśli chodzi o kulturę pracy i wydajność ,jest najgorsze z tych wszystkich !
 • avatar
  3.....2......1

  wysyp chłodzeń po r7 na allegro
 • avatar
  "około 250 złotych"

  No tam ktoś chyba na głowę upadł
 • avatar
  nwygląd ładny, nawet to swiecenie nie jest ordynarne ale cenowo to słabizna. Duzo lepsze chłodzenia mozna będzie kupic w tej kwocie.
 • avatar
  Za tyle pieniędzy to sobie można sprawić jakiegoś Dark Rock-a 3 albo U14-S. Za 3/4 tej kwoty można mieć praktycznie dowolne chłodziwo SPC, chyba trzeba by z byka na głowę zlecieć żeby dać 250 zł za BOX-owy cooler z świecącym wentylatorem - powinni to chłodziwo dodawać do Ryzenów z wyższego segmentu, a nie opylać osobno - ewentualnie 30-40 zł można by dać