Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop dla Xperii Z3 i Z2 opóźniony

przeczytasz w 1 min.

Pozostaje uzbroić się w kolejną dawkę cierpliwości.

Android 5.0 Lollipop

Sony nie wypada ostatnio dobrze w kwestii aktualizacji Androida. Kiedy wreszcie Android 5.0 Lollipop zagości na smartfonach japońskiego producenta?

Zapowiedzi wyglądały bardzo optymistycznie, ponieważ jeszcze w zeszłym roku chwalono się, iż "lizak" trafi na wszystkie urządzenia z serii Xperia Z. Problem w tym, iż na najnowszych z nich pojawić miał się na początku tego roku, później termin ten uściślono na luty, ale aktualizacji cały czas nie widać.

W pierwszej kolejności aktualizacja pojawić ma się na modelach  Xperia Z3 oraz Xperia Z2. Luty staje się jednak mało realny, ponieważ w tym miesiącu trwać będą jeszcze testy (informacje te zdradza Vodafone Australia) i najprawdopodobniej producent nie zdąży już z aktualizacją. A nawet jeśli to pojawi się ona na wybranym rynku i na szerszą skalę ruszy najwcześniej w marcu.

Rzecz jasna starsze urządzenia poczekają dłużej i na tę chwilę trudno nawet przypuszczać, kiedy ich właściciele będą mogli cieszyć się z nowszej wersji systemu.

Pozostaje uzbroić się w kolejną dawkę cierpliwości. Opieszałość producentów wyjaśnia, dlaczego Lollipop może pochwalić się obecnie tylko 1,6% udziałów na rynku smartfonów z Androidem.

Android 5.0 Lollipop Sony Xperia

Źródło: xperiablog, giga.de

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Łukasz9365
  6
  Mam Z3. Działa dobrze, wydajnie i jest super. Zwisa mi ta aktualizacja. Tyle.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Niestety Android 5.0 posiada kilka błędów, które do tej pory nie zostały zaadresowane. Nie dziwie się OEMom, że nie wprowadzają go do telefonów. Samsung trochę zaryzykował z S5, ale może sami na własną rękę zmodyfikowali swój rom aby uwzględniał niedogodności.

   Ja podobnie jak kolega jest w pełni usatysfakcjonowany z Kitkata na Note4 i nie spieszy mi się do aktualizacji.
   • avatar
    TruGeek
    1
    Mi kitkat jak miałem Z1 chodził bardzo dobrze także nie rozumiem narzekania pana u góry . Ale słabo jest jak wiodąca firma nie ma aktualizacji dla flagowców kiedy dzisiaj na Moto G2 wyszedł oficialny update do 5.0.2 .
    • avatar
     k3m0t
     -2
     A gdzie mowa o Z1? Aż mi się śmiać chce. Telefon jest niewiele ponad rok po premierze i już o nim zapomniano. Śmiech na sali.
     Jednak co jak co ale Apple dba pod tym względem bezkonkurencyjnie.

     Iphone 6 chodzi jak marzenie, zero ścinki a android na Z1 ostatnio mocno daję się we znaki;/
     • avatar
      R2rr0
      0
      Wszyscy producenci mają aktualizacje w głębokim poważaniu.