Systemy operacyjne

Android 6.0 Marshmallow przekroczył 10% rynkowych udziałów

przeczytasz w 1 min.

Android 6.0 Marshmallow coraz popularniejszy, chociaż tempo aktualizacji jest zdecydowanie wolniejsze od oczekiwań.

Google opublikowało swoim zwyczajem statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Google Android. Najnowsza z dostępnych na ten moment wreszcie przekroczyła 10% rynkowych udziałów.

Android 6.0 Marshmallow, bo o nim rzecz jasna mowa, dobił do wyniku dokładnie 10,1%. Dużo to czy mało? Z racji tego, iż udostępniony został mniej więcej 7 miesięcy temu raczej nie za wiele. Wszyscy doskonale zdają sobie jednak sprawę, w jakim tempie producenci smartfonów wydają aktualizacje na swoje urządzenia.

Liderem notowania pozostaje Lollipop z rynkowymi udziałami na poziomie 35,4%. Niewiele gorszym, ponieważ wynoszącym 31,6% wynikiem pochwalić może się wersja KitKat. Na trzecim miejscu uplasował się Jelly Bean - 18,9%.

Android statystyki czerwiec 2016
dane uwzględniające 7-dniowy okres kończący się 6 czerwca

Mamy tu kogoś, kto w ostatnim miesiącu cieszył się z aktualizacji? Zobaczymy czy w przyszłości proces aktualizacji wyglądać będzie lepiej. Google chce przecież motywować producentów do szybszego działania w tej kwestii.

Źródło: androidpit, androidcentral

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  2
  s5 wersja international dalej nie ma 6.0........
  • avatar
   bassv
   0
   S5 nie ma 6.0 a w moim lg g3 już od grudinia 2015 był do pobrania a do xperi 2 jakieś z jakieś półtora miesiąca temu dostał szkoa ze producenci smartfonów nie aktualizują swoich bardzo dobrych wcześniejszych smartfonów tak jak s5 czy g2i innych
   • avatar
    czapelka21
    0
    Zaraz po aktualizacji w moim Sony Xperia Z3 Compact przestało działać obracanie ekranu oraz aparat. Obrotu ekranu nawet zewnetrzna aplikacja nie potrafiła wymusić. Aparat po włączeniu zwężał obraz do nieczytelnego. Lolipop był u mnie bezawaryjny. Obecnie czyli kilka dni po aktualizacji do 6.0.1 aparat działa choć czasem ma ponowne przeb\lyski nie działania, zaś obrót ekranu zazwyczaj działa choć nie zawsze. Irytuje taka sytuacja.
    • avatar
     Po1nter
     0
     Walczycie o te aktualizacje jakby było o co. Równie dobrze mógł bym siedzieć na 4.4.4 bo i tak nie widać żadnej różnicy a mam 6.0.
     • avatar
      gieteiks
      0
      Xperia z 2 android 6.0.1 aktualizacja przebiegła bez problemów. Telefon zostawiony na noc z aplikacjami nie gubi procentów baterii dzięki tej nowej funkcji oszczędzania energii usypiajacej procesy. Szkoda że nie dostane 7.0 ale póki co jest rewelacja.
      • avatar
       suchy2305
       0
       Ja mam budzetowego LG Spirit LTE i juz dosalem 6.0, kolega z G2 jeszcze nie ma.. Wiec jestem ciekawy czemu dostlem ja, a nie on :D