Smartfony

Android 9 Pie dla Galaxy Note 9 w styczniu, dla LG G7 ThinQ nieco później

przeczytasz w 1 min.

Koreańscy producenci pracują nad aktualizacjami, ale nawet w przypadku topowych smartfonów użytkownicy muszą swoje odczekać.

Nie jest tajemnicą, że aktualizacja Androida to temat kulejący nawet w przypadku topowych smartfonów. Jak będzie wyglądało to w kontekście systemu Android 9 Pie oraz Galaxy Note 9LG G7 ThinQ?

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia mają osoby korzystające z pierwszego z wymienionych. Wprawdzie wydawało się, że nowa wersja systemu z logo zielonego robota pojawi się na Galaxy Note 9 w lutym, ale najnowsze informacje mówią o połowie stycznia. Taki termin potwierdził turecki oddział producenta. Sytuacja w pozostałych krajach Europy może wyglądać inaczej, ale nie spodziewamy się dużych rozbieżności.

Galaxy Note 9 aktualizacja

Warto pamiętać, że Galaxy Note 9 otrzyma aktualizację z nową nakładką Samsung One UI. Podobnie jak Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, a także Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note 8. Sam Android 9 Pie trafi na większą liczbę smartfonów tego producenta.

Solidniejszą dawką cierpliwości będą musieli wykazać się właściciele LG G7 ThinQ. W jego przypadku producent wspomina o pierwszym kwartale przyszłego roku, co jest stwierdzeniem niezbyt szczegółowym i trochę asekuracyjnym. Co więcej, dotyczy rynku koreańskiego, a więc nie można wykluczyć, że w naszej części świata aktualizacja nie zostanie udostępniona przed końcem marca.

Źródło: phonearena, guncelmiyiz

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drfrank3nstein
  5
  Project Treble miał nie tylko ułatwić tworzenie nowszych ROM-ów bez pisania wszystkiego od nowa. Miało to głównie pozbawić producentów możliwości wymówek od zwlekania z aktualizacją lub jej kompletnego braku. A tu dupa
  • avatar
   endrju_pl
   4
   Ja się wstrzymuję z aktualizacją do momentu, aż znów będzie można nagrywać rozmowy. Jeżeli nie będzie takiej możliwości ze strony Google, albo Samsunga to trzeba będzie zmienić markę na taką, która oferuje nagrywanie niezależnie od Google.
   • avatar
    ADR15
    2
    Super, na swojej Xperii XZ Premium mam już dawno 9.0.
    • avatar
     HeardThrone1215
     1
     Coś Państwo z Benchmark.pl są nie na czasie. Przed wczoraj Samsung wydał oświadczenie, że jednak aktualizacja dla Note 9 będzie w styczniu. Dokładnie od 15 stycznia zaczną aktualizować Noty 9. Proszę sprawdzić na stronie producenta. 15 stycznia Note 9.
     • avatar
      ahael
      0
      Według mnie tureckie źródło nie jest godne zaufania. Bardziej wyarygodne są testy beta i Sammobile.
      • avatar
       HardCorak
       -4
       Nie ma to jak Note 9 ich aktualnie najlepszy i najnowszy model dostanie aktualizacje później niż s9.
       • avatar
        ahael
        0
        Android 9.0 i One UI w wersji finalnej pojawił się na S9 oraz S9+ użytkowników, którzy brali udział w beta testach. Od rana aktualizacja jest wdrażana i zajmuje 150 MB, pełna wersja dla tych, którzy nie brali będzie ok. 1.8GB W styczniu. ;)