Systemy operacyjne

Android P pozwoli wykorzystywać smartfona w roli klawiatury i gładzika

przeczytasz w 1 min.

Obecnie jest to możliwe przy korzystaniu z odpowiednich aplikacji, nowa wersja systemu ma wprowadzić jednak natywne wsparcie. Osoby korzystające z tego typu opcji powinny być zadowolone.

Większość osób korzystających z systemu Google Android może przekonać się na własnej skórze, iż kwestia aktualizacji wypada w przypadku tej platformy bardzo słabo. Wystarczy zresztą przypomnieć, iż Android Oreo ma na ten moment nieco ponad 1% rynkowych udziałów. Google nie może jednak oglądać się na innych i regularnie wypuszcza kolejne wersje swojego systemu. W tym roku będzie to Android P, na temat którego zaczynają pojawiać się coraz konkretniejsze informacje.

Te najnowsze są naprawdę ciekawe, ponieważ sugerują, iż Android P da użytkownikowi smartfona możliwość przekształcenia go w klawiaturę lub myszkę czy gładzik. Oczywiście bezprzewodowo, przy wykorzystaniu modułu Bluetooth. Trudno wprawdzie wyobrażać sobie wprowadzanie większej ilości tekstu przy pomocy tak małej, cyfrowej klawiatury, ale już opcja wykorzystania smartfona jako gładzika wydaje się kusząca.

Android P

O podobnej funkcjonalności mówiło się już we wcześniejszych latach, ostatecznie jej jednak nie wdrożono. W tym roku ma się to zmienić. Wprawdzie już teraz z pomocą przychodzą stosowne aplikacje, ale natywne wsparcie dla omawianej funkcji będzie bezsprzecznie wygodniejsze i, przynajmniej w teorii, powinno działać lepiej.

Na finalną wersję systemu Android P poczekamy jeszcze kilka miesięcy, ale pierwsze wydanie Developer Preview powinno pojawić się już w marcu. Po jego debiucie pojawić powinno się zdecydowanie więcej konkretów na temat nowości szykowanych przez producenta.

Źródło: xda-developers

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!