Systemy operacyjne

Czerwcowe statystyki systemu Android

przeczytasz w 1 min.

Największymi udziałami na rynku cały czas legitymuje się Jelly Bean, ale KitKat systematycznie rośnie w siłę.

Android statystyki systemu

Końcówka pierwszej dekady każdego miesiąca to u Google czas na podzielenie się statystykami dotyczącymi popularność poszczególnych wersji systemu Android. Jak wyglądało to w zeszłym miesiącu?

Największymi udziałami na rynku cały czas legitymuje się Jelly Bean, któremu przypadło (łącznie wersjom 4.1, 4.2 i 4.3) aż 56,5%. Względem poprzedniego miesiąca oznacza to delikatny spadek (z 58,4%), ale z tendencją taką mamy do czynienia także w przypadku wszystkich starszych wersji platformy z logo zielonego robota.

Zyskuje za to KitKat. W czerwcu jego rynkowe udziały sięgnęły 17,9%, podczas gdy w maju było to jeszcze 13,6%. Aktualizacje są zatem systematycznie udostępniane, chociaż i tak nie odbywa się to tak szybko, jak powinno i jak chcieliby tego użytkownicy smartfonów.

Android czerwiec 2014

Być może niektórzy zapytają o to, dlaczego nie uwzględniono Androida L. Na to musimy poczekać do jego oficjalnej premiery, chociaż szacuje się, że udostępnienie go w wersji deweloperskiej dla Nexusa 5 oraz zeszłorocznego Nexusa 7 już teraz daje mu około 0,1% udziałów.

Źródło: androidauthority

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  10
  Aktualizacja Androida przebiega wolno, bo tak faktycznie sprowadza się do zakupu nowego telefonu...

  Owszem, topowe smartfony otrzymują najnowsze wersje, gorzej ze słabszymi modelami. Ale ewidentnie producenci nie śpieszą się z udostępnianiem aktualizacji, a często przebiega to z problemami.
  Cóż, nic dziwnego, z najnowszym OS'em zapał do zmiany sprzętu na nowszy radykalnie spada, podobnie jak zyski koncernów...
  • avatar
   jarzit
   1
   Mój telefon nigdy nie dostanie aktualizacji. Muszę pozostać przy JB 4.2.2 (chociaż czysta wersja)
   Wsparcia w postaci Cm11 nie ma.
   Prawda jest taka, że koncerny jak sprzedały telefon, to już ich nie obchodzi obsługa po sprzedażowa inna niż gwarancja, ale i z tym bywa różnie.

   Aktualizacje dostają z reguły flagowce ze względu na image marki.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ile dzieci hejterów klika że ma Kitkata... Już widzę jak większość z tych osób srsly ma kitkata... Może co najwyżej 20%...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jeżeli coś działa dobrze to po co bawić się w aktualizację?
     • avatar
      QraJr
      0
      Brak androida L ;(