Systemy operacyjne

Czerwcowe statystyki systemu Android

z dnia 09-07-2014
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Największymi udziałami na rynku cały czas legitymuje się Jelly Bean, ale KitKat systematycznie rośnie w siłę.

Android statystyki systemu

Końcówka pierwszej dekady każdego miesiąca to u Google czas na podzielenie się statystykami dotyczącymi popularność poszczególnych wersji systemu Android. Jak wyglądało to w zeszłym miesiącu?

Największymi udziałami na rynku cały czas legitymuje się Jelly Bean, któremu przypadło (łącznie wersjom 4.1, 4.2 i 4.3) aż 56,5%. Względem poprzedniego miesiąca oznacza to delikatny spadek (z 58,4%), ale z tendencją taką mamy do czynienia także w przypadku wszystkich starszych wersji platformy z logo zielonego robota.

Zyskuje za to KitKat. W czerwcu jego rynkowe udziały sięgnęły 17,9%, podczas gdy w maju było to jeszcze 13,6%. Aktualizacje są zatem systematycznie udostępniane, chociaż i tak nie odbywa się to tak szybko, jak powinno i jak chcieliby tego użytkownicy smartfonów.

Android czerwiec 2014

Być może niektórzy zapytają o to, dlaczego nie uwzględniono Androida L. Na to musimy poczekać do jego oficjalnej premiery, chociaż szacuje się, że udostępnienie go w wersji deweloperskiej dla Nexusa 5 oraz zeszłorocznego Nexusa 7 już teraz daje mu około 0,1% udziałów.

Źródło: androidauthority

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aktualizacja Androida przebiega wolno, bo tak faktycznie sprowadza się do zakupu nowego telefonu...

  Owszem, topowe smartfony otrzymują najnowsze wersje, gorzej ze słabszymi modelami. Ale ewidentnie producenci nie śpieszą się z udostępnianiem aktualizacji, a często przebiega to z problemami.
  Cóż, nic dziwnego, z najnowszym OS'em zapał do zmiany sprzętu na nowszy radykalnie spada, podobnie jak zyski koncernów...
  10
 • avatar
  Mój telefon nigdy nie dostanie aktualizacji. Muszę pozostać przy JB 4.2.2 (chociaż czysta wersja)
  Wsparcia w postaci Cm11 nie ma.
  Prawda jest taka, że koncerny jak sprzedały telefon, to już ich nie obchodzi obsługa po sprzedażowa inna niż gwarancja, ale i z tym bywa różnie.

  Aktualizacje dostają z reguły flagowce ze względu na image marki.
 • avatar
  Ile dzieci hejterów klika że ma Kitkata... Już widzę jak większość z tych osób srsly ma kitkata... Może co najwyżej 20%...
 • avatar
  Jeżeli coś działa dobrze to po co bawić się w aktualizację?
 • avatar
  Brak androida L ;(