Systemy operacyjne

Lipcowe statystyki systemu Android

przeczytasz w 1 min.

Najpopularniejszą wersją platformy z logo zielonego robota pozostaje Jelly Bean.

Android

Zgodnie ze swoim zwyczajem, Google podzieliło się ze światem kolejnymi statystykami dotyczącymi popularność poszczególnych wersji systemu Android. Jak sytuacja wyglądała to w lipcu?

Nowe zestawienie cały czas nie uwzględnia Androida L. Nadal nie powinno to jednak dziwić, ponieważ nie mieliśmy jeszcze premiery jego ostatecznej wersji, a edycja deweloperska dostępna dla Nexusa 5 oraz zeszłorocznego Nexusa 7 nie jest tutaj wielkim wyznacznikiem.

Najpopularniejszą wersją platformy z logo zielonego robota pozostaje Jelly Bean, któremu przypadło (łącznie wersjom 4.1, 4.2 i 4.3) 54,2% rynkowych udziałów. W stosunku do zeszłego miesiąca mówić należy wprawdzie o spadku, ale dość niewielkim, bo z 56,5%.

W nieco większym rośnie za to popularność wersji KitKat. W lipcu wersja ta dobiła do niemal 21% udziałów, podczas gdy w czerwcu było to 17,9%.

Android system statystyki lipiec 2014

Dodać należy do tego, iż starsze wersje systemu mogą pochwalić się niemal identyczną liczbą użytkowników co przed miesiącem. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, iż aktualizacji do wersji Jelly Bean i KitKat przystopowały i na większe zmiany w całym zestawieniu czekać trzeba do premiery Androida L.

Źródło: developer.android, mobilespyonline

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruGeek
  2
  Wiadomo kiedy będzie ten Android L i jakie urządzenia go dostaną ? Mam nadzieje , że moja Z1 jeszcze go dostanie bo jak na razie updat'y tego telefonu idą sprawnie ponieważ mam już andka 4.4.4
  • avatar
   Dazuo
   1
   Nonono kitkat ma już ponad 1/5 rynku! :)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Szczerze jakby zrobili aktualizację androida 4.4 na telefony typu Xperia Tipo (na takie chrzany) to by to wszystko wzrosło kilka procent ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na telefon typu Xperia Z