Ciekawostki

Anonymous się nie zatrzymują – grupa zhakowała najważniejszy bank w Rosji

przeczytasz w 1 min.

Hakerzy z grupy Anonymous ostatnio nie próżnują – nie ma tygodnia, aby nie było słychać o ich działaniach przeciwko reżimowi na Kremlu. Tym razem obrali sobie oni za cel najważniejszy bank w Rosji.

Anonymous zhakowali Centralny Bank Federacji Rosyjskiej

Grupa hakerów poinformowała w mediach społecznościowych o zhakowaniu Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej. Tym razem to nie przelewki, bo mówimy o banku centralnym Rosji, który jest odpowiedzialny m.in. za emisję banknotów i monet rosyjskiego rubla.

Hakerzy udostępnili 28 GB wykradzionych danych na różnych serwerach – mają być w nich wiadomości, informacje o transferach pieniężnych, umowy handlowe z innymi krajami, tajemnice handlowe oligarchów, ale też raporty o faktycznym stanie rosyjskiej gospodarki. Pliki można znaleźć w sieci, ale z uwagi na bezpieczeństwo nie polecamy ich pobierać.

Anonimowi opublikowali również komunikat, w którym zarzucają Putinowi cenzurowanie mediów, zrujnowanie rosyjskiej gospodarki i odpowiedzialność za zbrodnie w Ukrainie. Pojawiły się też krytyczne słowa w kierunku Stanów Zjednoczonych, NATO i Unii Europejskiej.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza taka akcja wymierzona w reżim na Kremlu. Wcześniej grupa Anonymous zablokowała propagandowe media, rosyjskich operatorów Internetu czy infrastrukturę rządu.

Źródło: Twitter @ The Black Rabbit World, Twitter @ Anonymous TV

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  18
  Moga z hakować TVPiS?! Plisssss, to to samo dziadostwo co w Rosji, a trzeba działać prewencyjnie.
  • avatar
   KENJI512
   8
   Okazje mają, to hakują co mogą, a potem z tego będą korzystać (sprzedawać dane osobowe) lub uczyć się systemów bankowych bez stresu, że ktoś im odda. A teraz modne jest atakowanie na Rosje, to żaden inny kraj nie dołączy do "obrony przeciw złym hakierom", teraz to bohaterowie.
   • avatar
    GurarufWolalup
    -12
    Sankcje nic nie pomogą a wzmocnią Rosję bo teraz Rosja będzie krajem całkowicie niezależnym i będzie miała własny przemysł od lekkiego do ciężkiego po przez elektroniczny.
    Kiedy Rosja się całkowicie uniezależni od zachodu stanie się wielkim niezwyciężonym Imperium ktory bedzie mógł rządzić nawet całym światem.