Technologie i Firma

Masz pomysł na usprawnienie pracy? Daj znać przełożonym przez aplikację

przeczytasz w 2 min.

A gdyby tak zamiast denerwować się, że coś nie działa w firmie tak jak powinno, po prostu podzielić się swoim pomysłem na rozwiązanie tego problemu?

Gdy porozmawia się ze współpracownikami, szybko może okazać się, że wielu z nich ma jakiś pomysł na to, jak można by usprawnić pracę – uczynić ją bardziej efektywną albo przynajmniej przyjemniejszą. Powiedzenie o tym bezpośrednio przełożonemu, szczególnie w dużej korporacji, może być jednak barierą nie do pokonania. Dlatego właśnie lepszą opcją może być przesłanie sugestii o takiej lub innej innowacji za pomocą firmowej aplikacji. 

Aplikacja pod tytułem: powiedz „górze” co nie działa na „dole”

Taka aplikacja mogłaby być dostępna dla wszystkich pracowników, którzy mogliby za jej pomocą przekazywać swoje pomysły szeroko rozumianej „górze”. Kadra zarządzająca może wtedy ocenić, czy ta lub inna sugestia ma sens i czy może rzeczywiście warto byłoby ją wdrożyć – przynajmniej na próbę.

Transcom PC

Zresztą nie trzeba gdybać, bo takie rozwiązania już działają – niedawno na przykład uruchomiło ją świadczące usługi CRM przedsiębiorstwo Transcom, które 20 krajach ma 50 centrów obsługi klienta. Łącznie pracuje w nich ponad 27 tysięcy konsultantów i wszyscy oni mogą przesyłać swoje pomysły w ramach platformy, której nazwa to T:Labs, a przez to (przynajmniej do pewnego stopnia) kształtować kierunek rozwoju firmy.

T:Labs działa i pierwsze pomysły są już wdrażane na próbę

To na razie początki aplikacji, ale już teraz udało się wdrożyć na próbę kilka rozwiązań. Transcom Personal Assistant pozwala pracownikom na automatyzację obsługi poprzez typowe pytania, prośby i błędy, a T:Buddy „wysłuchuje” sugestii i informacji o samopoczuciu pracowników, co umożliwia przełożonym dbać o właściwą atmosferę w miejscu pracy. 

Transcom T:Labs

„To był strzał w dziesiątkę – skomentowała Anna Romańska, Transcom Social Media Expert. – Obserwujemy, ile ciekawych i innowacyjnych rozwiązań proponują pracownicy z całego świata oraz jak bardzo są spełnieni, gdy ich pomysły przechodzą do etapu realizacji, a oni biorą czynny udział w procesie tworzenia. Takie działania z pewnością stanowią korzyść dla firmy, ale także umożliwiają pracownikom rozwój i kreatywne podejście do obowiązków”.

Wprowadzenie tego typu aplikacji zdaje się prowadzić do sytuacji, w której wszyscy wygrywają. Pracownicy mają motywację do działania i satysfakcję, przełożeni – zespół, który nie tylko jest bardziej zadowolony, ale też wykonuje swoje obowiązki efektywniej. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy w waszych firmach działają podobne platformy?

Źródło: Transcom Polska, informacja własna

Warto zobaczyć również inne newsy o firmowych innowacjach:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mavis
  4
  Nie ma szans u nas, pomysł ciekawy, ale Ci "manadzerowie" 95% nieudaczników, którzy dochapali się do "kierownictwa" i uważają siebie za wszystkowiedzących najlepiej. 3/4 prace niestety tak miałem, ale na szczescie od kilku lat mam w miarę normalne dowództwo.
  • avatar
   blebleble
   3
   Nie w Polsce.
   • avatar
    pawluto
    2
    Ciekawe czy góra będzie zdolna obsłużyć aplikację...:)
    Powinna być też opcja - "Chcę podwyżkę" !
    • avatar
     Warmonger
     0
     A to potrzebna jest do tego osobna aplikacja? Nie wystarczy rozmowa, ewentualnie mail?