Mobile

Apple HomePod może zniszczyć drewniane meble

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiają się informacje oraz towarzyszące im zdjęcia potwierdzające, iż Apple HomePod zostawia na drewnie białe ślady. Producent nie widzi w tym nic dziwnego.

Apple HomePod nie zyskał jeszcze większej popularności, głośnik tak naprawdę dopiero trafia do sprzedaży, a jego dostępność ograniczona jest do kilku krajów. Mimo tego producent już teraz musi tłumaczyć się z pierwszych problemów, jakie zgłaszają użytkownicy.

A ci mają spore powody do narzekania. Okazuje się bowiem, że Apple HomePod może zniszczyć drewniane meble. W sieci pojawiają się informacje oraz towarzyszące im zdjęcia potwierdzające, iż Apple HomePod zostawia na drewnie białe ślady.

Skala zjawiska zależy do tego, jaką metodą wykończono meble. Producent wprawdzie potwierdza, iż takie sytuacje mogą mieć miejsce, ale jego tłumaczenia mało komu się podobają. Wedle niego jest to bowiem normalne zjawisko wynikające z zastosowania silikonowej podstawy mającej tłumić drgania, która może wchodzić w reakcje z drewnianymi powierzchniami. Zaleca w związku z tym przestawienie głośnika.

Apple HomePod meble

Nie należy zatem spodziewać się, aby Apple zaoferowało dedykowaną głośnikowi podstawkę, które już teraz pojawiają się w memach. Producenta wyręczają jednak sprzedający akcesoria.

W ofercie Pad and Quill błyskawicznie pojawiła się Leather HomePod Coaster. Jak głosi opis, „najnowsze innowacje w kategorii inteligentnych głośników zasługują na najnowocześniejszą ochronę powierzchni”. Podstawkę nabyć można za jedyne 19,95 dolarów.

Źródło: gizmodo, Apple Watch World

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  7
  To taki fjuczer od apple normalka fani
  • avatar
   rulax
   5
   20 $ za naprawę swojego bubla. A ludzie będą stali w kolejkach żeby kupić. To chyba prawda: Apple nie ma klientów tylko wyznawców :)
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Typowe dla Apple:
    - problemy z zasięgiem anteny: "źle trzymasz"
    - problemy z głośnikami na drewnie: "to normalne"
    - całą reszta problemów: "it's not a bug, it's a feature"
    Cokolwiek nawalą, zawsze zgrywają niewiniątka.

    Bo tak ciężko zastosować materiał tłumiący który będzie bezpieczne dla drewna... wszak to kosmiczna nanotechnologia, pewnie dlatego znajduje się w moich chińskich MicroLab-ach.
    • avatar
     bodziokrak
     2
     Idąc z modą mógłbym stwierdzić że mój Ludwik szesnasty został zmolestowany przez Apple HomePod.
     • avatar
      chotnik2
      0
      Problemy pewnie w tym kraju, w ktorym na kubkach od kawy trzeba pisac, ze kawa jest goraca...