Technologie i Firma

Nowy Mac Pro dopiero w 2019, ale (podobno) warto czekać

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple zapowiedziała, że w 2019 roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowa wersja jej komputera dla profesjonalistów. Mac Pro (2019) ma być optymalnym sprzętem dla wymagających, ale na razie nie znamy żadnych konkretów.

Już w ubiegłym roku mówiło się, że nadciąga nowy Mac Pro. Nie zobaczyliśmy go jednak aż do grudnia i w tym roku również go nie zobaczymy. Firma Apple zapowiedziała jednak, że faktycznie trwają nad nim prace, ale ich efekty zostaną zaprezentowane dopiero w 2019 roku.

Projekt Apple Mac Pro 2019 - komputer wyższej klasy

Przedstawiciel firmy Apple w rozmowie z serwisem TechCrunch zdradził, że w przyszłym roku pojawi się zupełnie nowy Mac Pro i że słowo „zupełnie” jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Podobno profesjonalni użytkownicy doczekają się komputera zaprojektowanego z myślą o ich potrzebach i preferencjach.

Wiadomo, że nowy Mac Pro będzie miał modułową konstrukcję i że będzie przystosowany do bezproblemowej współpracy z innymi urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem na obudowach, ale Apple na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów. 

Więcej nie wiadomo niż wiadomo

Wiadomo też oczywiście, że będzie to komputer z najwyższej półki, ma bowiem spełniać rozmaite wymagania profesjonalistów. Temat ten bada aktualnie specjalny zespół Pro Workflow Team, ale – raz jeszcze – szczegóły nie są znane.

Dodajmy na koniec, że przyszłoroczny Mac Pro będzie pierwszą nową wersją tego komputera od 2013 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała „tuba”, budząca skrajne emocje. 

Źródło: Digital Trends, TechCrunch

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  6
  Już to widzę:
  - cena ... minimalnie 20 000 zł - bo nawet obecne konfiguracje kosztują prawie tyle, więc trzeba podnieść cenę tak jak przy iphone'ach (bodajże do 6k dochodziły)

  - porty: 0 usb 2/3, 0 hdmi. 6 thunderboltów/czy tam usb-c i powinno starczyć. Żadnego mini-jacka, żadnego ethernetu (bo wifi będzie w hooy mocne)

  - karta graficzna: jakiś radeonik, którego każda nvidia 1080 zjada na śniadanie

  - ram: 16gb - za drugie tyle będzie trzeba dopłacić z ~5k

  - dysk 512gb ssd na nvme.

  Średnia cena będzie oscylować w granicach 26-ciu tysięcy zł, albo i więcej, bo polska dystrybucja narzuci sobie srogie marże... (bo kryzys... bo ropa... bo dolar... do kurs franka.... bo wojna w palestynie... bo steve jobs tak chciał).

  Jednym słowem, za taką samą cenę złożymy super kompa, zostanie nam jeszcze drugie tyle, aby kupić nawet porządny samochód.
  • avatar
   sceri
   2
   Profesjonalni użytkownicy już mają w czym wybierać: stacje robocze HP Z, Dell Precision, a nawet Lenovo ThinkStation oferują dużo więcej niż Apple.
   Wystarczy spojrzeć na możliwości topowej stacji HP Z8 G4, aby zobaczyć jak daleko odbiega możliwościami i wydajnością od Maców.
   • avatar
    xchaotic
    2
    'stary' Mac Pro Intel Xeon E5 3,0 GHz, ECC DDR3 16 GB, SSD 256 GB 19000PLN, to nie jest 300PLN drozej.
    • avatar
     Blackshadow
     2
     News o tym że nic nie wiadomo. Super
     • avatar
      Dragonik
      -2
      Tyle że w HP nie ma odpowiedniego znaczka