Laptopy

Apple może wrócić do kultowego dodatku w nowych laptopach

przeczytasz w 2 min.

Podświetlane logo na obudowie laptopów Apple to już element niemal kultowy, który pokochały tysiące użytkowników. Po kilkuletniej nieobecności, świecące jabłka na Makach mogą wreszcie wrócić.

Świecące logo Apple na laptopie pojawiło się już w 1999 roku

Apple PowerBook G3 (3. generacji) zaprezentowany w 1999 roku był pierwszym laptopem z podświetlanym logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Ten kultowy dziś element firma implementowała w kolejnych laptopach przez następne 16 lat (z tą różnicą, że w pewnym momencie zostało odbite w poziomie - aby było widoczne dla „widzów”).

Historię świecącego logo Apple na laptopie zakończył 12-calowy MacBook w 2015 roku, który rozpoczął trend umieszczania wypolerowanego metalowego logotypu w kolejnych przenośnych MacBookach. Wygląda jednak na to, że podświetlone logo wróci do sprzętu Apple.

Apple publikuje nowy patent. Tym razem ku uciesze wielbicieli podświetlanego logo na laptopach

Gigant z Cupertino zgłosił patent dotyczący „Urządzeń elektronicznych z podświetlanymi, częściowo lustrzanymi strukturami” w maju 2022 roku, a wraz z końcem października został opublikowany w Internecie.

Już sama nazwa wskazuje na to, że Apple zamierza wykorzystać podświetlany logotyp na swoich urządzeniach - a dodatkowym potwierdzeniem jest ilustracja umieszczona w patencie.

Apple: patent na świecące logo na laptopie Ilustracja z patentu Apple odnoszącego się do świecącego elementu na urządzeniu

Laptopy Apple znów ze świecącym jabłkiem na obudowie

Jak wynika z grafiki w opublikowanym patencie - Apple planuje wykorzystać podświetlaną, częściowo lustrzaną strukturę w rozkładanym urządzeniu. Nie pozostawia zatem wątpliwości, że mogą to być kolejne generacje MacBooków.

Nowe podświetlane logo będzie zupełnie przeprojektowane względem rozwiązania sprzed lat. Za jego wdrożenie będą odpowiedzialni nowi inżynierowie.

Bez odpowiedzi niestety pozostaje pytanie, w którym modelu i kiedy pojawi się świecące logo. Firma już teraz pracuje nad nowymi Makami, które zostaną ogłoszone najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie (choć według niektórych źródeł ma to nastąpić w przyszłym roku). Z dużą dozą prawdopodobieństwa można natomiast stwierdzić, że kultowe podświetlenie na obudowie zadebiutuje w nieco późniejszych generacjach.

„Funkcja”, na którą czeka całe mnóstwo użytkowników

Wśród użytkowników sprzętu Apple trudno znaleźć negatywne opinie na temat tego nieistotnego dla ogólnego funkcjonowania laptopa dodatku. Dla większości podświetlane logo nadgryzionego jabłka jest jednak kultowe i stanowi znak rozpoznawalny dla laptopów Apple.

Nie dziwi zatem, że ta kosmetyczna, aczkolwiek niewielka zmiana we wzornictwie może przyczynić się zwiększonego zainteresowania nowymi Makami. A jak będzie Waszym zdaniem? Na ten nowy element warto czekać z zakupem laptopa? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: MacRumors

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  4
  No tak, bo to z daleka musi dawać po oczach, że będziemy mieli do czynienia z paniczem, albo inną szlachcianką... Bzdety
  • avatar
   Ziomboy451
   2
   Wymiana lampki w logo Apple $100
   • avatar
    Chiczkok
    0
    Myślałem że chodzi o kabel zasilający za jedyne 199$ xD nie miałem produktów Apple ale co chwilę słyszę że pudełka są coraz to puste
    • avatar
     Adam524
     0
     Może niech lepiej opatentują dobrze działającą klawiaturę w ios bo na 14 pro laguje czasem XD
     • avatar
      uraharu
      0
      tego mi właśnie brakowało w laptopie, to jest niesamowite, inne firmy mogą tylko kopiować rozwiązania apple :)