Ciekawostki

Ostrzeżenia od prawników Apple za udostępnianie przecieków

przeczytasz w 1 min.

Chiński informator, znany jako “Kang”, poinformował o otrzymaniu ostrzeżenia od prawników firmy Apple za udostępnianie informacji o zbliżających się premierach urządzeń i projektów.

Apple zaczyna walkę z przeciekami na temat ich produktów?

Przecieki odnośnie zbliżających się premier w świecie technologii nie są niczym nowym. Niektóre źródła okazują się bardziej, inne mniej wiarygodne. Jeśli chodzi o Apple - jednym z najbardziej rozpoznawalnych “leakerów” jest Kang, który przed premierą zeszłorocznych iPhone’ów 12 informował o pojawieniu się wszystkich czterech modeli wraz z ich cenami, kolorami i datami premier.

Informatorzy są dla Apple niewygodni.

Jak się okazuje - udostępnianie informacji dotyczących produktów przed ich oficjalną premierą jest dla Apple niewygodne - w związku z tym, według wpisu Kanga na portalu Weibo - prawnicy firmy Tima Cooka wystosowali w kierunku informatora list upominający.

Z jego treści ma wynikać, że udostępnianie informacji na temat niepublicznych projektów Apple może działać na niekorzyść klientów (ze względu na niedokładne przedstawienie danych) oraz konkurencji, która może wykorzystać rozwiązania jeszcze nieznane światu.

Informator broni się, że nigdy nie wprowadzał w błąd konsumentów i nie otrzymał korzyści majątkowych w ramach sprzedaży przecieków na temat urządzeń Apple.

Kang ostrzega innych leakerów, że udostępniając informacje na temat niepublicznych projektów Apple można wywołać niepotrzebne problemy.

Co myślicie o tej sytuacji? Wszelkie domysły i przecieki są prawem użytkowników, czy może jednak Apple postępuje rozsądnie ostrzegając informatorów?

Źródło: theverge.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  7
  "...nie otrzymał korzyści majątkowych w ramach sprzedaży przecieków na temat urządzeń Apple." - w takim razie to nie jest sprzedaż. Ale to by potwierdzało, że przecieki od tego gościa są w miarę legitne.
  • avatar
   sn00p
   6
   W dzisiejszych czasach tak zwane "przecieki" w większości przypadków w 100% są kontrolowane przez producentów. Są zamierzone a ich celem jest sprawdzenie reakcji i prawdopodobieństwa sukcesu nowego produktu. Twitter to najlepsze miejsce do takich testów (przecieków).
   • avatar
    xxx.514
    3
    Ahh jabble i jego próby wyłudzania pieniędzy na wszystkim co się da
    • avatar
     Diuran
     1
     Zmienia taktykę i zamiast przecieków będą ich własne przewidywania które w wcześniej się zgadzały ujj im Apple będzie mógł zrobić.
     • avatar
      awesome1337
      -8
      >Wszelkie domysły i przecieki są prawem użytkowników

      to kradzież własności intelektualnej no wiec nie są prawem użytkowników
      • avatar
       Adrianwo
       0
       Zabić Xi Jinpinga i już!!!