Zasilacze

Apple szykuje MacBooka z dotykową klawiaturą?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowa koncepcja klawiatury pozwoliłaby konstruować coraz cieńsze laptopy, ale jeszcze nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie wykorzystana.

Apple dotykowa klawiatura

Już od jakiegoś czasu Apple wdraża strategię minimalistycznego podejścia do swoich urządzeń mobilnych. Być może obejmie ona również nową generację laptopów MacBook, w której już nie znajdziemy tradycyjnej klawiatury – i nie, nie jest to spóźniony żart na Prima Aprilis, bo właśnie na takie rozwiązanie wskazuje jeden z najnowszych patentów giganta z Cupertino.

Opis patentu nie jest zbyt szczegółowy, ale możemy się z niego dowiedzieć, że tradycyjna klawiatura zostałaby tutaj zastąpiona panelem dotykowym – działającym na podobnej zasadzie do touchpada, jednak w tym przypadku byłby on znacznie większy. Oprócz tego mielibyśmy wydzielone pola odpowiadające za konkretne „klawisze”, a część z nich miałaby dodatkowe otwory na podświetlenie znaków. Ponadto działanie poszczególnych obszarów można by dowolnie programować.

Nowe rozwiązanie wyeliminowałoby mechaniczną klawiaturę, która może się zepsuć lub zabrudzić, a ponadto pozwoliłoby konstruować jeszcze cieńsze laptopy. Problem jednak w tym, że jest to tylko patent, a te mają to do siebie, że mogą być wdrożone zarówno przy nowej generacji laptopów, za kilka lat lub nawet w ogóle.

Źródło: Notebookcheck, United States Patent and Trademark Office

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  To nie będzie wygodne biorąc pod uwagę położenie laptopa względem naszych dłoni. Połóżcie telefon płasko i spróbujcie napisać co kolwiek z sensem.
  5
 • avatar
  kristof080
  Ale fani apple juz zacieraja rece. Mamy cos czego inni nie maja.
  3
 • avatar
  xchaotic
  mozna sobie krzywde zrobic od pisania na czyms takim - juz teraz mozna sprobowac na klawiaturze laserowej.

  2
 • avatar
  exposiure
  Mimo wszystko w Apple'e nie pracują idioci i czego by o nich nie mówić to sprzęt robią przemyślany. Jeśli zrobiliby takiego lapka, to na pewno nie tak prostackiego jak sobie wyobrażamy.
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Czekam na zakrzywiony ekran w laptopie oraz klawiaturę jak Natural Keyboard od MS :)
  1
 • avatar
  Q'bot
  Kiedyś czytałem, że to jeszcze mniej 'zdrowe', aniżeli przyciski z rzeczywistym, nawet lekkim skokiem
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  a urząd patentowy to przyjął? ech "ętelegęcia". przecież ten patent powiela ideę klawiatury ekranowej, nie ma tu niczego odkrywczego. urząd patentowy został wprowadzony w błąd a patent powinien być unieważniony.

  ech to "innowacyjne" apple :(
  mój tekst trudno uznać za hejt. przedstawiłem fakty.