Zasilacze

Apple szykuje MacBooka z dotykową klawiaturą?

przeczytasz w 1 min.

Nowa koncepcja klawiatury pozwoliłaby konstruować coraz cieńsze laptopy, ale jeszcze nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie wykorzystana.

Apple dotykowa klawiatura

Już od jakiegoś czasu Apple wdraża strategię minimalistycznego podejścia do swoich urządzeń mobilnych. Być może obejmie ona również nową generację laptopów MacBook, w której już nie znajdziemy tradycyjnej klawiatury – i nie, nie jest to spóźniony żart na Prima Aprilis, bo właśnie na takie rozwiązanie wskazuje jeden z najnowszych patentów giganta z Cupertino.

Opis patentu nie jest zbyt szczegółowy, ale możemy się z niego dowiedzieć, że tradycyjna klawiatura zostałaby tutaj zastąpiona panelem dotykowym – działającym na podobnej zasadzie do touchpada, jednak w tym przypadku byłby on znacznie większy. Oprócz tego mielibyśmy wydzielone pola odpowiadające za konkretne „klawisze”, a część z nich miałaby dodatkowe otwory na podświetlenie znaków. Ponadto działanie poszczególnych obszarów można by dowolnie programować.

Nowe rozwiązanie wyeliminowałoby mechaniczną klawiaturę, która może się zepsuć lub zabrudzić, a ponadto pozwoliłoby konstruować jeszcze cieńsze laptopy. Problem jednak w tym, że jest to tylko patent, a te mają to do siebie, że mogą być wdrożone zarówno przy nowej generacji laptopów, za kilka lat lub nawet w ogóle.

Źródło: Notebookcheck, United States Patent and Trademark Office

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  5
  To nie będzie wygodne biorąc pod uwagę położenie laptopa względem naszych dłoni. Połóżcie telefon płasko i spróbujcie napisać co kolwiek z sensem.
  • avatar
   kristof080
   3
   Ale fani apple juz zacieraja rece. Mamy cos czego inni nie maja.
   • avatar
    xchaotic
    2
    mozna sobie krzywde zrobic od pisania na czyms takim - juz teraz mozna sprobowac na klawiaturze laserowej.

    • avatar
     exposiure
     2
     Mimo wszystko w Apple'e nie pracują idioci i czego by o nich nie mówić to sprzęt robią przemyślany. Jeśli zrobiliby takiego lapka, to na pewno nie tak prostackiego jak sobie wyobrażamy.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Czekam na zakrzywiony ekran w laptopie oraz klawiaturę jak Natural Keyboard od MS :)
      • avatar
       Q'bot
       1
       Kiedyś czytałem, że to jeszcze mniej 'zdrowe', aniżeli przyciski z rzeczywistym, nawet lekkim skokiem
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        a urząd patentowy to przyjął? ech "ętelegęcia". przecież ten patent powiela ideę klawiatury ekranowej, nie ma tu niczego odkrywczego. urząd patentowy został wprowadzony w błąd a patent powinien być unieważniony.

        ech to "innowacyjne" apple :(
        mój tekst trudno uznać za hejt. przedstawiłem fakty.