Smartfony

Apple potwierdza. iPhone 12 zadebiutuje z opóźnieniem

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku tygodni okazały się trafne. iPhone 12 zadebiutuje z opóźnieniem, czego nie należy jednak odbierać jako dużych problemów Apple.

Kiedy premiera iPhone'a 12? Nieco później niż można było zakładać

Apple ma znaną wszystkim strategię, każdego roku chwali się nowymi smartfonami we wrześniu. Sygnalizowaliśmy już jednak, że iPhone 12 może zadebiutować z opóźnieniem i tak też się stanie. Potwierdził to Luca Maestri, dyrektor finansowy firmy, podczas omawiania wyników finansowych za zeszły kwartał. Jak stwierdził, nowa generacja smartfonów zadebiutuje „kilka tygodni później” względem dotychczas standardowego terminu.

Na dokładne daty musimy jeszcze poczekać. Wypada nastawiać się na październik bądź listopad. Niektóre źródła sugerują, że iPhone 12 zostanie zaprezentowany we wrześniu, a opóźnienie będzie dotyczyło tylko i aż debiutu w sklepach. Klienci nie powinni narzekać na wybór, możliwe są aż cztery wersje smartfona.

Wyniki finansowe Apple w Q2 2020 robią wrażenie

Pandemia koronawirusa daje się we znaki również branży mobilnej, ale w przypadku Apple tego nie widać. Z oficjalnych danych wynika, że w II kwartale tego roku udało się wygenerować przychody w wysokości 59,7 mld dolarów. Oznacza to rezultat o 11% lepszy niż w II kwartale 2019 roku. Jeśli mowa o zyskach, te wyniosły 11,25 mld dolarów i również tu Apple zanotowało zauważalną poprawę.

Apple Q2 2020 przychody

Cały czas największy udział mają w tym smartfony iPhone. Porównując Q2 2020 oraz Q2 2019 widać jednak, że ich sprzedaż pozostała na zbliżonym poziomie, zauważalnie wzrosło za to zainteresowanie tabletami iPad oraz komputerami Mac, a także usługami Apple. Nie stanowi to zaskoczenia, ponieważ właśnie przez wspomnianą pandemię oraz pracę i naukę zdalną klienci częściej sięgali po takie urządzenia.

Wyniki finansowe Apple

Źródło: macrumors, macstories

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Potrzebują więcej czasu by się zastanowić jak bardzo wydoić stado baranów
 • avatar
  develoop
  3
  I tak nie warto czekać bo baterie to będzie jedna wielka kpina... i niech nikt mi nie mówi o optymalizacji systemu bo w iphonie SE 2016 przy LTE procenty znikają jak sekundy.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Chwile sie poczeka, to dopracują telefony i będzie gitara. Chociaż i tak nie mają dużo do roboty, bo to jedyne działające smartfony na ten moment
 • avatar
  Arek9182
  -3
  Warto będzie poczekać bo nowe iPhony zapowiadają się naprawdę na wypasie