Gadżety

Nowy Apple Watch zaprezentowany - zegarek został solidnie odświeżony [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Podczas Keynote September 2018 obok nowych iPhone’ów zaprezentowany został Apple Watch Series 4 – smartwatch nowej generacji, który został solidnie przeprojektowany (nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka).

Aktualizacja, 14 września 2018: Tak jak można było się domyślać, na polskich półkach sklepowych wyląduje wyłącznie ten mniej zaawansowany wariant zegarka Apple Watch Series 4. Wiemy już, czego smartwatch nie będzie miał i ile będzie kosztował.

„Nasz” wariant Apple Watch Series 4 i polska cena

Nowy Apple Watch przeznaczony na polski rynek nie zaoferuje jednej z najciekawszych nowinek, mianowicie EKG. Ze względu na brak operatora z elektroniczną kartą SIM (eSIM) w katalogu, w naszym kraju nie znajdziemy też modelu z łącznością komórkową, a jedynie wariant Wi-Fi + GPS. Wygląda też na to, że nie pojawi się gadżet z kopertą stalową, a jedynie aluminiową. 

Apple Watch Series 4 skok

Jeśli zaś chodzi o informację najważniejszą, to klienci w naszym kraju będą mogli wybrać jedną z dwóch wersji rozmiarowych. Ich ceny będą się rozpoczynać od:

 • 1899 zł – Apple Watch Series 4 (40 mm)
 • 2049 zł – Apple Watch Series 4 (44 mm)

Premiera 28 września.

 

News, 12 września 2018: Najjaśniejsze gwiazdy dzisiejszej konferencji Apple to oczywiście nowe iPhone’y, ale gigant z Cupertino wykorzystał to wydarzenie także po to, by zaprezentować swoje najnowsze smartwatche – ba, od nich nawet zaczął całą imprezę. Oto jak wyglądają, czym się cechują i co potrafią zegarki Apple Watch Series 4.

Apple Watch Series 4 pokazany światu

Zaprezentowane w Steve Jobs Theater smartwatche Apple czwartej generacji nie różnią się zbytnio od swoich poprzedników. Przynajmniej jest tak na pierwszy rzut oka, bo choć wciąż są prostokątne, to w rzeczywistości są nieco większe. Nie tylko ekrany zostały rozciągnięte do krawędzi, ale też powiększono same konstrukcje – przygotowane warianty to: 40 i 44 mm.

Dzięki nowemu interfejsowi wprowadzonemu w watchOS 5 użytkownicy nowych Apple Watch będą mieli większe możliwości personalizacji swoich zegarków. Na ekranie zmieści się więcej informacji, które będzie można wygodnie rozmieścić. Przygotowane zostały też nowe „dynamiczne” tarcze (między innymi z funkcją treningu oddechu). 

Apple Watch Series 4 app

Jeszcze lepszy zegarek z logo Apple

Nowe smartwatche firmy Apple mają również lepiej dbać o zdrowie użytkownika. Pomogą w powiadomieniu służb ratunkowych o potrzebie przyjazdu (gdy wykryty zostanie upadek), a także poinformują użytkownika o wszelkiego typu przypuszczalnych chorobach serca (wykrytych dzięki analizie wyników pomiaru pulsu) – być może najważniejszą nowością jest EKG (z certyfikatem FDA).

Apple Watch Series 4 EKG

Apple Watch Series 4 to także przeprojektowana, cyfrowa korona, głośniejszy głośnik i udoskonalony mikrofon przeniesiony na drugą krawędź oraz lepiej działające akcelerometr i żyroskop (zapewniające bardziej precyzyjny monitoring aktywności). Usprawniona technologia wibracyjna natomiast ma być gwarancją, że użytkownika nie ominie żadne powiadomienie. 

Apple Watch Series 4 tył

Premiera we wrześniu. Jaka cena?

Nie można też nie wspomnieć o nowym, dwurdzeniowym i dwa razy wydajniejszym procesorze S4. Czas pracy zaś nie został wydłużony, ale też się nie skrócił – wciąż wynosi 18 godzin. Wreszcie najważniejsze: ceny rozpoczynać będą się od 399 dolarów. 

Przy okazji firma Apple pochwaliła się, że jej Watch to aktualnie nie tylko najpopularniejszy smartwatch na rynku, ale też najchętniej wybierany zegarek, co jest bez wątpienia niemałym osiągnięciem. „Czwórka” powinna pomóc w utrzymaniu tego tytułu. 

Źródło: Apple

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Coperfield
  1
  Co za bezsens. Teraz się wkurzyłem, bo dostajemy produkt droższy niż w US a nie posiada w sumie najważniejszej nowości względem poprzednich Apple Watch.

  Zastanawia mnie tylko czy brak EKG jest efektem nieobsługiwania w Polsce kart eSIM czy jest to efekt jakiegoś popieeprzonego zapisu w naszej wspólnocie europejskiej, który zabrania używania zegarkowego EKG bez jakiś dodatkowych certyfikatów.
  • avatar
   HomeAudio
   -2
   Żałosny design i żałosny czas pracy na baterii. Kwestię integracji z innymi telefonami niż iPhone pomińmy chwilą ciszy. Natomiast bardzo podoba mi się funkcja EKG z certyfikacją FDA.