Karty graficzne

Asus Radeon HD4870 z serii Matrix

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu na benchmarku pojawiła się wiadomość o zamiarach wypuszczenia na rynek karty Asus Radeon HD4850 z serii Matrix. Tym razem firma zaprezentowała nowszą wesję Radeona z tejże serii.

Asus Radeon HD4870 Matrix (EAH4870 Matrix/HTDI/512M) to nowa karta od Asusa charakteryzująca się zmienionym chłodzeniem oraz czarną płytką PCB. Zastosowano w niej dwuslotowe czarne chłodzenie składające się z aluminiowego radiatora i dwóch wentylatorów. Karta została także fabrycznie podkręcona na wartości 770MHz dla rdzenia oraz 3680MHz dla pamięci GDDR5.
Jak wiadomo, producent dorzuca nam bogate oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować przeróżne parametry karty graficznej zaczynając od prędkości obrotowej wentylatorów przez zmianę taktowania, zużycie energii i na zmianie napięcia kończąc.

Narazie premiera ani cena nie są znane, lecz raczej nie będzie to produkt dostępny dla użytkowników z małym portfelem. 


 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Te zegary GPU/RAM to za specjalnie wysoko nie są są wersje po 815Mhz/3.7Ghz i oby cenowo była tańsza myślę około 950 to ma szanse swoją drogą przydała by się recka na temat OC tej konkretnej karty, oraz zapewne(choć pewny nie jestem)poprawka w sensie radiator jest z aluminium a te wystające heatpipy z boku nie są aby jak i rdzeń z miedzi??
  • avatar
   Szymon331
   0
   Pamięci 4Ghz. Niesamowite doprawdy niesamowite :)