Karty graficzne

ASUS woduje Radeona RX 6900 XT - to jeden z ładniejszych modeli

przeczytasz w 1 min.

Karta Radeon RX 6900 XT zaskakuje świetną wydajnością, ale jej temperatury nie należą do najniższych. Firma ASUS znalazła sposób na efektywne schłodzenie konstrukcji.

ASUS Radeon RX 6900 XT z chłodzeniem wodnym AiO

W ofercie producenta pojawił się Radeon RX 6900 XT w wersji ROG Strix LC – to podobny model do słabszej karty ASUS ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT.

ASUS ROG Strix LC Radeon RX 6900 XT OC

Konstrukcja wykorzystuje chłodzenie wodne typu AiO. Na rdzeniu i pamięciach zainstalowano miedziany blok wodny, a ciepło odprowadzane jest do aluminiowej chłodnicy z dwoma 120-milimetrowymi wentylatorami.

ASUS ROG Strix LC Radeon RX 6900 XT OC

Nie bez znaczenia jest wygląd samej karty. Obudowa i wentylatory zostały przyozdobione podświetleniem Aura Sync, a na odwrocie znalazła się metalowa płytka backplate. Całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Radeon RX 6900 XT w podkręconej wersji

Producent zastosował zmodyfikowaną płytkę drukowaną – na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 21 XTX w konfiguracji z 80 blokami obliczeniowymi (5120 procesorów strumieniowych) oraz 16 GB pamięci GDDR6 256-bit. Dodatkowo zastosowano rozbudowaną sekcję zasilania.

ASUS ROG Strix LC Radeon RX 6900 XT OC
Karta ASUS ROG Strix LC Radeon RX 6900 XT OC wymaga podłączenia trzech 8-pinowych wtyczek zasilających

Wersja ASUS ROG Strix LC OC została fabrycznie przyspieszona, co ma przekładać się na lepsze osiągi w grach. Producent jeszcze nie ujawnił dokładnych wartości. Spodziewamy się, że będzie to jedna z wydajniejszych niereferencyjnych konstrukcji (zastosowane chłodzenie wskazuje też na spory potencjał na dodatkowe podkręcanie).

Szczegóły na temat dostępności karty jeszcze nie są znane, ale można podejrzewać, że będzie to jeden z droższych modeli. Jeżeli chodzi o niereferencyjne wersje, taniej powinien być dostępny model ASUS TUF Gaming Radeon RX 6900 XT.

Źródło: ASUS

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  7
  Ładna, zgrabna, cicha - pewnie trzeba na nią wydać fortunę :D
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Dobrze, że się takie rozwiązania powoli pojawiają jak to, czy Hydrocopper EVGA... pełno AIO na CPU, a żadnego na GPU. Jak chcesz podkręcić porządnie, albo zamontować pionowo GPU w obudowie, to zostaje tylko pętla.
   • avatar
    losiaczek1
    1
    Poczekam na rtx 3080 Ti z 20GB RAM. Cena powinna być podobna a może i niższa niż tego ASUS`a. Aczkolwiek kibicuję firmie AMD i czekam na karty z wydajniejszym RT.
    • avatar
     Katasz
     0
     Sorry, ale jeśli będzie kosztować powyżej 5 tys( A na pewno będzie) to wole 10-15 fps mniej i swoją 3080 za 3279 zł
     • avatar
      ARTMAX
      -1
      Następca Fury X ;) Fajna karta. Jednak raczej wybiorę Nvidię z niższej półki o podobnej wydajności (3080)... Jak już będą w normalnej cenie
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wersja fabrycznie podkręcona z dobrym chłodzeniem powinna dawać dobre rezultaty. Jednak dość dziwne to rozwiązanie, Trzy wentylatory, jeden na karcie, co przekłada się na konstrukcje dwustopową, a bloki wodne dają możliwość pracy jednoslotowej. Crossfire już dawno został pogrzebany lecz nadal ten wentylator jest dziwny. Płytka bloku wodnego duża, pewni pokrywa wszystkie kości vram. Podoba mi się że AIO ma otwór do napełniania (z ang. "fill port"), dzięki czemu konstrukcja będzie mogła pracować latami.