Routery

Dwupasmowy ekspander sieci ASUS RP-N53 z funkcją strumieniowania muzyki

przeczytasz w 1 min.

Ekpander ASUS RP-N53 eliminuje tzw. "martwe punkty" w domowej sieci Wi-Fi. Dodatkowo rozszerza zasięg sieci domowej.

ASUS RP-N35 dwupasmowy ekspander

W domowej sieci Wi-Fi czasami zdarzają się "martwe punkty", w których nie ma zasięgu. Spowodowane jest to m.in. wykorzystywaniem sieci w tym samym czasie przez dużą liczbę urządzeń. Nowy, dwupasmowy ekspander ASUS RP-N53 rozwiązuje ten problem - rozszerza zasięg i moc sieci domowej.

Ekspander zawdzięcza swą dwuzakresowość wbudowanym antenom, które pracują równolegle w częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5 GHz. Łącznie zapewnić mogą transfer dochodzący 600 Mb/s.

Wolniejsze pasmo zalecane jest do przeglądania stron internetowych czy korzystania z portali społecznościowych. Drugie pasmo rekomendowane jest zaś do strumieniowania zawartości HD i gier. Anteny MIMO (multipleinput / multiple-output) zapewniają stabilny sygnał, a tym samym pracę w obu częstotliwościach. Użytkownicy mogą szybko zmieniać pasma za pomocą przeglądarki internetowej.

Aby sparować RP-N53 z routerem wystarczy nacisnąć przycisk WPS (wireless protected setup). Funkcja ta dotyczy zarówno routerów ASUS i producentów, jak i wszelkiego rodzaju komputerów, smartfonów, tabletów i konsol.

ASUS RP-N53 funkcja strumieniowania muzyki

Dzięki wejściu audio 3,5 mm, użytkownicy RP-N53 mogą słuchać muzyki w całym domu. Urządzenie współpracuje z głośnikami i dzięki temu może być częścią zestawu kina domowego lub systemu hifi. Strumieniuje muzykę bezprzewodowo z urządzeń podłączonych do routera poprzez port USB i przekazuje ją do sprzętu audio.

Na przednim panelu umieszczono diody LED, które ukazują siłę każdego z sygnałów. Mogą zostać wyłączone za pomocą wbudowanego czujnika dotyku.

Specyfikacja techniczna:

Standard sieciowyIEEE 802.11 a/b/g/n
InterfejsEthernet
Anteny2 x wewnętrzna
Częstotliwość operacyjna2.4 GHz / 5 GHz (jednoczesne), 300 Mb/s na 2.4 GHz / 300 Mb/s ma 5 GHz
Standardy bezprzewodowe802.11 a/b/g/n
ZarządzanieOparty na przeglądarce interfejs użykownika
Bezpieczeństwo64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPS
Kompatybilne systemy operacyjneWindows 8/Windows 7/Windows Vista/Mac OS X /Linux Kernel (Ubuntu) \Linux
Wymiary4,5cm x 3.1cm x 8,5cm

Źródło: ASUS, inf. prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  1
  Wow, z tymi wejściami na obrazu to mogli się trochę bardziej postarać...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A nie zauważyliście, że to nie jest render i tutaj nie ma perspektywy to to wasze złudzenie optyczne? Dolna krawędź jest obcięta i wam się wydaje, że to perspektywa jest.
   • avatar
    Nieznośny
    -3
    Wygląda na duży ten router. Jeśli chodzi o ekspandery, to preferuje jednak mniejsze urządzenia, ponieważ one mają służyć tylko i wyłącznie do przedłużania sygnału.