Procesory

Atom w dobrej cenie

przeczytasz w 0 min.

Znana jest już orientacyjna cena nowych procesorów Intela. Atomy, wcześniej ukrywane pod kodowym oznaczeniem Diamondville, to niskonapięciowe układy, które trafić mają do przenośnych urządzeń. W tym przypadku liczy się każdy zaoszczędzona porcja energii, która przekłada się bezpośrednio na żywotność bazowego sprzętu. Jednak to nie wszystko. Producenci pod presją swoich klientów muszą sporo napracować się aby zaoferować jak najtańsze produkty. Konstruktorzy mobilnych rozwiązań szczędzą na czym się tylko da.

Stąd od samego początku pojawiło się pytanie: ile będzie kosztować Atom? Już wiadomo. Pierwszy z 45-nanometrowych, mikroczipów pojawi się w wersji taktowanej zegarem 1.6Ghz w cenie 29$. Oczywiście jest to cena przy zamówieniu powyżej 1000 sztuk. Jednak i te dane pozwalają nam mniej więcej oszacować jaka będzie ostateczna cena scalaka.


Już teraz wiadomo, że Atomy pojawią się w tanim Asusie Eee PC oraz w sprzęcie z dolnej półki MSI, Acera oraz Gigabyte. Wyczekujący na szybsze wersje procesora muszą uzbroić się w cierpliwość. CPU taktowane zegarem 1.86GHz pojawi się najprawdopodobniej dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login