Gry komputerowe

Baldur’s Gate 3 na screenach - tak wygląda powrót legendy

przeczytasz w 1 min.

Na dzisiejszy wieczór została zaplanowana pierwsza prezentacja gry Baldur’s Gate 3. Ktoś jednak popsuł niespodziankę i wrzucił do sieci screeny. Jeśli wolicie poczekać i nie chcecie ich oglądać, to nie oglądajcie. Ale jeśli jesteście ciekawi, to zapraszamy.

Za Baldur’s Gate 3 odpowiada ekipa Larian Studios – autorzy obu części Divinity: Original Sin, a więc jednych z najlepszych RPG-ów ostatnich lat. Nie da się zaprzeczyć, że to odpowiedni zespół do przywrócenia legendy – jaką drogą postanowił podążyć? O tym przekonamy się jeszcze przed końcem tego roku, kiedy „trójka” zadebiutuje na Steamie, w programie wczesnego dostępu. Wcześniej, bo już dzisiaj w nocy światło dzienne ujrzy pierwszy gameplay. 

Już teraz jednak – za sprawą wycieku – możemy spojrzeć na statyczne obrazki z Baldur’s Gate 3 i przyjrzeć się wykreowanej krainie, systemowi dialogów oraz interfejsowi…

Zobacz pierwsze screeny Baldur’s Gate 3:

Baldur’s Gate 3 screen 1

Baldur’s Gate 3 screen 2

Baldur’s Gate 3 screen 3

Baldur’s Gate 3 screen 4

Baldur’s Gate 3 screen 5

Baldur’s Gate 3 screen 6

Baldur’s Gate 3 screen 7

Baldur’s Gate 3 screen 8

Baldur’s Gate 3 screen 9

Baldur's Gate 3 screen 10

O Baldur’s Gate 3 wciąż wiemy niewiele. Jedyne informacje, jakie możemy wam przekazać, to że gra bazuje na 5. edycji Dungeons & Dragons, przedstawi wielowątkową opowieść o próbach splugawienia Zapomnianych Krain, położy olbrzymi nacisk na decyzje gracza, zaoferuje tryb jednoosobowy i kooperacyjny, a jej platformy docelowe to pecety i urządzenia zgodne z usługą Google Stadia. Więcej (być może) dowiemy się podczas wieczornej prezentacji.

Źródło: Dark Side of Gaming, informacja własna

Czytaj dalej o grach RPG: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  5
  Wygląda ładnie, to raz. Dwa, że na razie nie pokazano nic, co widocznie odbiegałoby od klimatu i stylu poprzednich częśći. Tak trzymać!
  • avatar
   Chiny_X
   -2
   Graficznie sredniowiecze...
   • avatar
    owatanka
    0
    Wyglada spoko sie zobaczy jak pojawi sie gameplay.