Gry komputerowe

Baldur’s Gate III powstaje! Grę tworzy Larian Studios

przeczytasz w 1 min.

Jedna z najlepszych ekip producenckich bierze się za kontynuację jednej z najważniejszych serii RPG. Nadciąga Baldur’s Gate 3.

Wrota Baldura powracają, a stoi za tym ekipa Larian Studios, która dała nam dwie spośród najlepszych gier RPG ostatnich lat: Divinity: Original Sin i jej kontynuację. To już oficjalne: najnowszym projektem belgijskiego studia jest Baldur’s Gate 3.

Baldur’s Gate III ma łączyć w sobie to, co najlepsze w klasycznych i współczesnych epregach, wyznaczając równocześnie nowe standardy w tym gatunku. Twórcy zapowiadają bazowanie na piątej edycji Dungeons & Dragons oraz wielowątkową i wciągającą opowieść o próbach splugawienia Zapomnianych Krain, która będzie rozwijać się w różnych kierunkach, w zależności od podejmowanych przez nas decyzji. 

Na swojej drodze odwiedzimy niezwykłe krainy i poznamy charyzmatyczne postaci, a w tak zwanym międzyczasie stoczymy wiele potyczek, które mają zapadać w pamięć.

Trzecia gra spod znaku Baldur’s Gate powstaje z myślą o rozgrywce jednoosobowej, ale dostępny będzie również tryb multiplayer (a konkretnie: kooperacja). Niestety poza tym nie znamy zbyt wiele szczegółów – ekipa Larian Studios zapowiada jedynie, że jest to jej najbardziej ambitny projekt do tej pory, a premiera gotowego produktu odbędzie się ...gdy przyjdzie na to czas. 

Oprócz tego poznaliśmy platformy docelowe: to pecety i usługa Google Stadia. Mamy też (króciutki i niepokazujący rzeczywistej rozgrywki) zwiastun.

Baldur’s Gate 3 – trailer zapowiadający grę:

Źródło: VG247, Larian Studios

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Akachi
  2
  Kilka ciekawych faktów:

  - Gra zacznie się zaraz po kampanii Descent into Avernus, czyli gdzieś w 1493 or 1494 DR.

  - Dziecię Baala (Abdel Adrian, jedyny kanoniczny) zginął w 1479DR, z ręki Viekanga. Ewentualnie zabił Viekanga i od razu stał się odrodzonym Baalem (nie bogiem dzięki esencji Baala, odrodzonym Baalem).
  W BG3 nie będzie pełnił żadnej funkcji.

  - W 148x dziki mag Delina ożywiła posąg Minsca i Boo/przywróciła zamienionego w kamień Minsca do życia (nie ma konsensusu), więc jest szansa na niego jako kompana :)

  - Coran z BG1 należy do śmietanki towarzyskiej Wrót Baldura.

  - To w filmiku to sposób w jaki Ilytydzi/Łupieżcy się rozmnażają. Łupieżca składa jajo, z niego wykluwa się takie pijawkowate coś które atakuje nosiciela, wyżera jego mózg i przejmuje ciało, które w ciągu kilku dni przekształca się w ciało Łupieżcy.

  - Chwilowo nie ma mowy nawet o byciu w Epic Games Store, więc raczej wyłączności nie ma.
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Będą musieli się zmierzyć z naprawdę niezłą fabułą poprzedniczek, aby fani ich nie zjedli.
   O całą resztę się nie martwię, ostatnie gry Larianów były technicznie świetne.
   No może trochę, że znów trzeba będzie czekać rok na polskie tłumaczenie...
   • avatar
    dr Cox
    0
    Trzeba będzie wrzucić do odrdzewiacza Miecz Chaosu :D