• benchmark.pl
 • Gry
 • 24 godziny później, czyli co już wiemy na temat Battlefield Hardline
Gry

24 godziny później, czyli co już wiemy na temat Battlefield Hardline

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Nowe szczegóły na temat policyjno-kryminalnego Battlefielda.

Battlefield Hardline screen

Najnowsza odsłona serii Battlefield budzi sporo emocji. Hardline będzie się bowiem zupełnie różnić od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim zamiast na wojnę, tym razem udamy się do miasta, aby wziąć udział w odwiecznej walce policjantów i kryminalistów. I choć twórcy nie ujawnili zbyt wielu szczegółów, minęła doba, a my wiemy już naprawdę sporo.

Co wiedzieliśmy wczoraj
W skrócie, co wiedzieliśmy już wczoraj – Battlefield Hardline to tworzona przez studio Visceral Games gra akcji, koncentrująca się na walce policjantów i przestępców. Gracz może wcielić się w członka zorganizowanej grupy przestępczej lub ścigającego ją oddziału SWAT. Będzie zarówno tryb single, jak i multiplayer. Premiera jesienią.

Co wiemy dziś
Wczoraj popołudniu do sieci wyciekł siedmiominutowy zwiastun Battlefield Hardline, który przybliżył nieco założenia rozgrywki. Zacznijmy od jednoosobowej kampanii. Wcielimy się w niej w Nicka Mendozę (widoczny poniżej), młodego detektywa z Miami, który przemierza Stany Zjednoczone śledząc swojego byłego partnera. Szuka zemsty. Dlaczego? Prawdopodobnie chodzi o kokainę wartą ponad 9 milionów dolarów, którą wspólnie znaleźli w przyczepie podczas jednej z akcji.

Battlefield Hardline Nick

W Battlefield Hardline spotkamy skorumpowanych gliniarzy, gangsterów I niepoprawnych miliarderów. Za scenariusz odpowiadają ponoć ekipy Justified i House of Cards, co zaowocować ma iście serialową narracją. Każdy rozdział będziemy mogli przejść na kilka sposobów, co zaowocuje różnymi konsekwencjami.

Jeżeli natomiast chodzi o rozgrywkę wieloosobową – twórcy przygotowali cztery tryby. Są to:

 • Heist (jedna drużyna to gang próbujący obrabować bank, a druga to policjanci mający za zadanie ich powstrzymać)
 • Rescue (zespół oficerów SWAT rusza do budynku, gdzie musi uratować zakładników)
 • Hotwire (pościgi samochodowe – policjanci śledzą złodziei samochodów „w dużych, otwartych lokacjach”)
 • Bloodmoney (drużyna policjantów i drużyna złodziei próbuje zlokalizować ogromny stos pieniędzy i bezpiecznie wrócić z nim do swojej kryjówki)

Battlefield Hardline SWAT

Zapowiedziano także mnóstwo różnego rodzaju broni oraz nieliniową rozgrywkę.

Niestety sama zaprezentowana na wideo gra nie bardzo trafiła w gusta graczy. Tutaj jednak przychodzi pocieszenie ze strony twórców. Poinformowali oni za pośrednictwem Twittera, że zwiastun z wycieku ma już pół roku i został przygotowany do „wewnętrznej prezentacji”. Jak Battlefield: Hardline wygląda dzisiaj, dowiemy się dopiero podczas targów E3 2014.

Źródło: VG247, CVG

Komentarze

24
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kolejna telenowela rodem z gry "watch dogs" rozpoczęła się... czekamy na następne podsycające atmosferę odcinki...
 • avatar
  Nasz protagonista ma wyjątkowo antypatyczną gębę. I jeszcze to nazwisko - Mendoza :-D Trudno będzie się utożsamić.
 • avatar
  Po przemierze Watch Dogs cierpliwie zaczekam na rzetelne recenzje. Nie mam ochoty wydawać kolejnych pieniędzy na rozdmuchaną produkcję, która zaraz po premierze okazuje się... no cóż, niczym szczególnym...
 • avatar
  Dlaczego oprawa graficzna na tym filmiku była żenująca? Postacie wyglądają okropnie do tego samochody to już w ogóle jakiś koszmar... Uwsteczniają się? Sam zamysł gry mi się podoba bo pograłbym w coś innego, ale jak oni chcą zmusić do współpracy online randomy to mnie zastanawia...
 • avatar
  To już nie będzie seria Battlefield
 • avatar
  Niech lepiej gadaja o net codzie, bo to podstawa multi.
  BF jest fajną grą, ale polityka EA i netcode zabijają ją.
 • avatar
  taki batelfildowy gta...