Serwery plików NAS

Belkin Home Base - sieciowy hub

przeczytasz w 1 min.

W ofercie firmy Belkin pojawił się sieciowy hub Home Base, który pozwala użytkownikom dzielić się urządzeniami peryferyjnymi (min. drukarkami, zewnętrznymi dyskami) poprzez sieć bezprzewodową.

Home Base jest kompatybilny z urządzeniami współpracującymi z Wi-Fi w standardach b, g oraz n. Nowość Belkina udostępnia też możliwość wykonywania automatycznego backupu danych, który polega na przenoszeniu danych z głównego twardego dysku komputera na dysk podłączony do Home Base poprzez USB.


Home Base (Fot. Electronista.com)

Urządzenie Belkina może też automatycznie udostępniać pliki przechowywane na pamięciach flash USB lub zewnętrznych twardych dyskach, jakie do niego podłączymy. Potrafi współpracować nawet z konsolami do gier PlayStation 3 i Xbox 360.

Home Base może też automatycznie wysyłać zdjęcia na serwis Flickr lub Picasa. W dodatku oferuje dobry poziom bezpieczeństwa (szyfrowane połączenia).


Home Base (Fot. Electronista.com)

Sieciowy hub Belkin Home Base jest już w sprzedaży. Cena to 130 dol.

Źródło:Electronista.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chemix
  0
  Szukam właśnie takiego urządzenia. Prezentuje się bardzo dobrze. 130$ to trochę drogo.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe jak z przepustowością portów USB do sieci LAN? Bo w routerach d-linka za ciekawie to nie wygląda i prędkość zapisu na dysk USB podpięty do routera to wielkie nieporozumienie. Co innego drukarki.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    rewelka To mi wlasnie jest potrzebne :D tylko to 130$ :(