• benchmark.pl
 • Gry
 • Below już jest - tajemnicza gra zadebiutowała na Xbox One i PC
Gry

Below już jest - tajemnicza gra zadebiutowała na Xbox One i PC

przeczytasz w 1 min.

Po pięciu latach od pierwszej zapowiedzi gra Below ujrzała wreszcie światło dzienne. Mogą ją już sprawdzić w akcji pecetowcy oraz posiadacze konsol Xbox One (a abonenci Xbox Game Pass – bez dodatkowych opłat).

Tajemnicze Below zostało zapowiedziane pięć lat temu, a potem długo musieliśmy czekać na jakąś konkretną datę premiery. Poznaliśmy ją dopiero na początku tego miesiąca, ale twórcy z ekipy CAPY chcieli mieć po prostu pewność, że wszystko będzie gotowe. Wszystko jest gotowe i od wczoraj tytuł ten dostępny jest w sklepie Microsoftu i na Steamie. 

Below to gra, której autorzy zapraszają nas do tajemniczego, podziemnego świata, na który składają się (proceduralnie generowane) labirynty wypełnione śmiercionośnymi pułapkami i przebiegłymi istotami. Nigdy nie wiadomo, co znajduje się za zakrętem, ale można mieć niemal całkowitą pewność, że nie jest to nic dobrego.

Below screen

Zabawa w Below polega przede wszystkim na eksploracji świata, rozwiązywaniu skomplikowanych zadań i szeroko rozumianej walce o przetrwanie. W tym drugim zadaniu przyda się dobry refleks i głowa na karku, ale też umiejętne przygotowywanie się do podróży, poprzez produkcję odpowiednich narzędzi i lekarstw. Co istotne, śmierć oznacza tu konieczność startu od samego początku.

Gra Below jest dostępna w cyfrowej dystrybucji na Xbox One oraz PC. Cena w obu przypadkach wynosi około 80-90 złotych. Warto wspomnieć, że tytuł ten automatycznie zasilił również katalog usługi Xbox Game Pass – abonenci mogą więc sprawdzić go bez dodatkowych opłat. A to już oficjalny zwiastun tej tajemniczej produkcji:

Źródło: CAPY, Microsoft, Steam

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Fajna gra świateł...Szkoda że nie ma demo jak dawniej ...Człowiek mógł zapoznać się z grą i zobaczyć czy mu pójdzie na kompie...Dziś od razu premiera bez dema...
  • avatar
   asnex
   1
   No tak, kolejna tibia tyle, że w nowszym wydaniu... o.O
   • avatar
    mutissj
    -9
    Nie interesują mnie produkcje budżetowe.
    • avatar
     sebmania
     0
     Czarno widzę przyszłość takich gier.