Aparaty cyfrowe

BenQ i coraz lepsze aparaty - model GH600

przeczytasz w 2 min.

BenQ znany na rynku fotografii cyfrowej z taniego sprzętu i niedużych kompaktów wprowadza zaawansowany GH600 z 21-krotnym zoomem optycznym.

BenQ znany na rynku fotografii cyfrowej z taniego sprzętu i niedużych kompaktów wprowadza zaawansowany GH600 z 21-krotnym zoomem optycznym.

Firma określa swój najnowszy produkt jako aparat nowej kategorii „bridge”, czyli „łączący w sobie prostotę i wygodę obsługi aparatów kompaktowych - na zasadzie wyceluj i naciśnij (point-and-shoot) z jakością obrazu i zaawansowanymi funkcjami, jakie mają lustrzanki”.

Reklama nieco na wyrost, zważywszy na malutki rozmiar sensora światłoczułego aparatu BenQ – zaledwie 1/2.3 cala. Matryca typu CCD ma rozdzielczość 16 megapikseli i oferuje zakres czułości 100-1600 ISO.

BenQ GH600 przód prawy

BenQ GH600 przód lewy lampa

Cechą charakterystyczną nowego BenQ jest bardzo duży zakres ogniskowych obiektywu - ekwiwalent wynosi 25 - 525 mm (21x zoom optyczny). Do tej pory producent oferował aparaty z maksymalnie 7-krotnym zoomem. Jasność optyki wynosi f/3.1 - 5.8. W obiektywie zastosowano optyczny stabilizator obrazu O.I.S, wspomagający fotografowanie przy długiej ogniskowej.

Jako podgląd obrazu służy 3-calowy wyświetlacz LCD o całkiem przyzwoitej rozdzielczości 460 tys. punktów.

BenQ GH600 tył LCD

GH600 oferuje półautomatyczne i ręczne tryby ekspozycji (Av/Tv/M), do których dostęp mamy poprzez pokrętło trybów na szczycie obudowy. Nowy Benek rejestruje wideo w maksymalnej rozdzielczości HD 720p (1280 × 720 pikseli) z prędkością 30 klatek/s.

Inne ciekawe funkcje aparatu BenQ to:

 • Funkcja HDR, która ułatwia wykonywanie zdjęć z dobrze widocznymi szczegółami w światłach i cieniach.
 • Funkcja LOMO (symulacja efektów nurtu lomografii)
 • Color Akcent (selektywne wybranie określonych barw, przy zamianie reszty kolorów na odcienie szarości).
 • FishEye (symulacja bardzo krótkiej ogniskowej aparatu tzw. rybiego oka).
 • Funkcja Adanced Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości to warunków i typu robionego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. Web Auction to nowość w GH600, pozwala na połączeniu do czterech fotografii i zaprezentowanie ich jako stylowy kolaż gotowy do wykorzystania w internetowych aukcjach.
 • Funkcja panoramy
 • Zdjęcia seryjne, Speedy Burst
 • Funkcja Beauty Enhancer
 • Tryb Super Makro od 1 cm

BenQ GH600 czarny

Aparat zapisuje zarejestrowane zdjęcia i filmy na kartach pamięci SD/SDHC/SDXC, a zasilany jest za pomocą czterech baterii typu AA (typowych paluszków). Niestety, na pokładzie nie znajdziemy ani wyjścia HDMI, ani złącza zewnętrznej lampy błyskowej. Jest za to wbudowana lampa typu pop-up (podnoszona). Wymiary obudowy wynoszą 112,5 x 75,9 x 63,4 mm, ciężar bez akumulatora i karty to 355 g.

BenQ GH600 dostępny będzie w Polsce w połowie listopada w sugerowanej cenie detalicznej 639 złotych. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.
 

Więcej o aparatach cyfrowych:

Źródło: BenQ

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  breen
  2
  BENQ i aparaty.. Ten aparat łudząco jest podobny do Nikona L120, jest wręcz identyczny nie licząc koloru i logo producenta. Podobno ten aparat jest produkowany przez Sanyo a Nikon i Benq zamawiają go z własnym logo.. nie wiem ile w tym prawdy, ale wcale bym się nie zdziwił..
  • avatar
   fredii
   1
   dobrym aparatem można nazwać aparat który robi dobre zdjęcia, a nie po samych parametrach przy tak długiej ogniskowej mimo stabilizacji przyda się statyw
   • avatar
    jarekzon
    0
    Ta firma raczej nie kojarzy się dobrze, jeżeli chodzi o aparaty, ale też ceny są bardzo niskie. Patrząc na ten model można powiedzieć, że firma zrobiła jednak duży postęp.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie do Nikona, kadłubek to kopia z Fuji Finepix seria S -> http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,0.html
     • avatar
      amidar
      0
      Pzry tak maleńkiej matrycy 1/2.33, rozdzielczości 16mpix i zoomie x21 zdjęcia muszą być tragiczne. Ale ciemny lud to kupi. Tragedia.
      A co Matryc w aparatach to matryce w aparatach pochodzą głównie od 2 producentów. Sony i Sanyo. Nikon, Canon i Pentax na 100% biorą od Sony-ego.
      Jest jeszce kilku innych ale w zasadzie nie liczą się na rynku. Np Sigma kilka lat temu opracowała całkiem nową matrycę o rewelacyjnych parametrach, co z tego jak wkładją ją tylko do swoich aparatów i nikt nie chce z nich korzystać bo jak to będzie wyglądać gdy napisze się, że matryca ma 15Mpix a zdjęcia tylko 5MPix.
      • avatar
       0
       Dla ludu najważniejszy parametr to zoom - 21x brzmi dumnie. No i matryca 16 megapikseli. Ech, marzy się człowiekowi lustro z matrycą poniżej 10 megapikseli.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Za ciemny.