Monitory

BenQ: wysoka rozdzielczość, mniejsze rachunki

przeczytasz w 1 min.

Już w przyszłym miesiącu na polski rynek trafi monitor Benq, który podczas swojej pracy będzie potrzebował nawet 25% mniej energii niż typowy model o tej samej przekątnej.

W konstrukcji najnowszych monitorów, BenQ stosuje podświetlenie matrycy tylko 2 lampami, zamiast standardowego rozwiązania z 4 lampami. Dzięki temu, modele z ekranami 21,5 cala zużywają znacznie mniej energii – max. pobór mocy tylko 28W. Producent deklaruje, że dzięki nowej generacji fluorescencyjnych lamp podświetlających matrycę pomimo zastosowania tylko dwóch lamp nie ma utraty ani jasności ani równomierności oświetlenia obrazu.

Zastosowanie nowych technologi i zmniejszenie liczby lamp powoduje, że monitory te są bardziej przyjazne środowisku – na etapie produkcji emisja emisja CO2 została zmniejszona o 25%,, a zużycie rtęci będącej składnikiem lamp - o 50%. Dodatkowe aspekty ochrony środowiska uzyskiwane są dzięki mniejszemu zużyciu energii elektrycznej w czasie eksploatacji.

Technologia Senseye+Photo

Porównując kolory i nasycenie barw odbitek na papierze fotograficznym z tymi samymi zdjęciami oglądanymi na ekranie monitora LCD, zadajemy sobie pytanie: dlaczego zdjęcia różnią się od siebie odwzorowaniem kolorów? Odpowiedzią na ten problem jest opracowana w laboratoriach firmy BenQ technologia Senseye+Photo, stworzona z myślą o wyeliminowaniu niepożądanych efektów i przekłamań wyświetlania kolorów obrazu na ekranie monitora LCD. Technologia Senseye+Photo, korzysta ze standardu sRGB, która zapewnia że obraz dostarczany na różne urządzenia zewnętrzne jest zawsze taki sam jakościowo. Dostępne są standardowe ustawienia parametrów wyświetlania obrazu: Standard, Dynamic, Movie, Photo.

Specyfikacja:

Monitor dysponuje matrycą o podstawowej rozdzielczości wynoszącej 1080p (1920x1080) oraz czasem reakcji na poziomie 5ms. Uzyskiwana jasność to 250 cd/m2 przy kontraście 40 000:1 DCR (Dynamic Contrast Ratio).

Panel wyposażono w port D-Sub i HDMI z obsługą HDCP.

W Polsce monitor będzie dostępny w lutym, w cenie ok. 649 zł. Producent udzieli na niego 36 miesięcy gwarancji.

Źródło: Informacja prasowa
 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Oczywiście trzeba podkreślić że człowiek nie odpowiada za rzekome glonalne ocieplenie czy oziębienie bo jest to wina słońca i od słońca zależy temperatura na naszej Ziemi, a ocieplenie czy oziębienie jest naturalne i następuje cyklicznie. Aby ktoś się nie nabrał na słowa wmawiające nam że człowiek jest odpowiedzialny za globalne ocieplenie przez wytwarzanie CO2, a może przestańmy oddychać bo ktoś powiedział że CO2 powoduje zmiany klimaty hehe... a swoją drogą od 1970 roku pokazują nam wykresy gdzie przez następne 30 lat lodowce się roztopiły znacznie i straszą nas podniesieniem się wody ale jakoś roztopiło się tyle lodowców i jakoś na bałtyku nie podniósł się poziom morza nawet o 1cm ale ktoby o tym wspominał ;)
  • avatar
   0
   > "W konstrukcji najnowszych monitorów, BenQ stosuje podświetlenie matrycy tylko 2 lampami, zamiast standardowego rozwiązania z 4 lampami."

   A potem dziwią się, że podświetlenie jest nierównomierne oraz że na krawędziach są przebicia...
   • avatar
    dante2kx
    0
    na etapie produkcji emisja CO2 została zmniejszona o 25%,, a zużycie rtęci będącej składnikiem lamp - o 50%. Dodatkowe aspekty ochrony środowiska uzyskiwane są dzięki mniejszemu zużyciu energii elektrycznej w czasie eksploatacji.

    Dawno nie czytałem tak idiotycznego zdania

    Została zmniejszona emisja CO2 o 25% bo 25% pracowników załogi zostało zwolnionych. O 50% rtęć zredukowano? Fajnie, już lecę do sklepu po to ekologiczne cudeńko..