Gry

Bethesda nowym właścicielem marki Prey?

przeczytasz w 1 min.

Jak donoszą zagraniczne serwisy branżowe firma Zenimax Media, do której należą Bethesda Softworksid Software nabyła prawa do znanej graczom marki Prey.  Co ciekawe marka ta poprzednio wchodziła skład majątku firmy Radar Group będącej własnością jednego z założycieli studia 3D Realms i Apogee

I chociaż oficjalnie żadna z wyżej wymienionych firm nie potwierdziła dotąd, że jakakolwiek transakcja między nimi miała miejsce to w Sieci pojawiły się już dokumenty potwierdzające zakup marki Preyprzez Zenimax. Co więcej, nowy właściciel zdążył już nawet złożyć wniosek patentowyobejmujący cały zakres dalszego ewentualnego wykorzystywania tej właśnie marki.

Niestety, na tę chwile nie wiadomo czy  Zenimax ma już jakieś konkretne plany wobec Prey. Jeśli tak, to nowy projekt trafi zapewne do Bethesdy i id Software, a te niestety jak dotąd odmawiają komentowania całej sprawy.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dopiero niedawno miałem okazje zapoznać się z tym tytułem. (12zł w promocji Ekstra klasyka za 50%) Co prawda na HD3200 wszystko na min detali musiałem ustalić ale i tak spędziłem kilka godzin na świetnej grze w dobrym klimacie - nie ma to jak wystrzelanie paru kosmitów po robocie ;]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bethesdzie to się powinno raczej zabierać prawa do robienia gier, a nie sprzedawać nowe. Fallout 3 to zbrodnia popełniona na graczach i serii, Prey czeka ten sam los.
   • avatar
    leon691
    0
    Ja bym bethesdzie praw do "Kocham Konie" (taka gra dla dziewczat) nie sprzedał, nie mówiąc o innych tytułach. Generalnie panowie z beth maja ciągoty do robienia robią stylem "na obliviona" co nie wrózy niczego dobrego ich "dziełom". Po tym co zrobil z serią fallout powinni bać się wychodzić na ulicę. Zgroza.